کیان پور مطرح کرد:

طرح معامله قرن فرصتی بی نظیر برای اتحاد جریان های مختلف ضدسهیونیستی در دنیا

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس گفت: طرح معامله قرن تمامی قطعنامه های بین المللی را نقض کرده و به هیچ عنوان به نتیجه مطلوب نمی رسد.

خبرگزاری خانه ملت؛ مجید کیان پور با اشاره به گام دوم اجرای طرح معامله قرن، گفت: حضور آمریکا در هر منطقه چیزی جز بدبختی و ناامنی برای مردم آن منطقه نداشته است و در همین منطقه خاورمیانه نیز آمریکایی ها هر روز در یک نقطه آشوب و فتنه ای جدید بر پا می کنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم ترامپ یک طرح صلح نیست، ادامه داد: این تصمیم ترامپ در سطح بین المللی واکنش هایی را به همراه داشت،اعتراضات گسترده ای در سطح منطقه، جهان اسلام و حتی کشورهای غیرمسلمان ایجاد شد، چرا که فلسطینی ها را مجبور می کند امتیازات قابل توجهی به اسرائیل بدهند.

رژیم صهیونیستی از اصلی‌ترین عوامل ناامنی و تنش در منطقه بشمار می رود

وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی از جمله اصلی‌ترین عوامل ناامنی و تنش در منطقه بشمار می رود، ادامه داد:طرح معامله قرن تمامی قطعنامه‌های بین‌المللی را نقض کرده و به هیچ عنوان به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه صهیونیست‌ها به هر دری می‌زنند تا ابهت گذشته خود را حفظ کنند،خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌دانند معادلات منطقه مانند گذشته نیست که به راحتی با تعدادی تانک همه‌جا را ناامن کنند،اکنون حماس به دستاوردی رسیده که با موشک‌های خود می‌توانند تل‌آویو و حیفا و حتی مرکز اتمی اسرائیل را مورد هدف قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مطرح کردن معامله قرن از سوی ترامپ رنگ و بوی تبلیغات انتخاباتی دارد و می خواهند آبرویی برای خود در بین مردمشان کسب کنند، ادامه داد: طرحی که آمریکا برای تضمین امنیت اسرائیل در منطقه دنبال می‌کند، با حمایت‌های آل سعود، اردن و تعداد دیگری از کشورهای عربی حاشیه خلیح فارس دنبال می‌شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به رفتار برخی کشورهای مرتجع منطقه با موضوع معامله قرن و همدستی با آمریکا و رژیم صهیونیستی در این موضوع، مطرح کرد: واکنش‌های منفی به موضوع "معامله قرن" باعث شد، برخی کشورهای مرتجع عربی متوجه شوند که سازش با رژیم صهیونیستی درباره مهم‌ترین موضوع جهان اسلام یعنی اشغال بیت‌المقدس و سرزمین‌های اشغالی چه میزان آبروریزی و بی‌اعتباری برای آنها می تواند در پی داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معامله قرن یک طرح استکباری است و به دنبال تصاحب سرزمین فلسطینیان است،تاکید کرد: طرح معامله قرن فرصتی بی نظیر برای اتحاد جریان های مختلف ضداسرائیلی در دنیا هم محسوب می شود.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس با بیان اینکه باید از سوی ملت‌های اسلامی موضعی قاطع و محکم در برابر طرح ننگین و خیانکارانه معامله قرن اتخاذ شده و این معامله پلید سرنگون شود، تصریح کرد: کشورهای سازش گر منطقه همچون عربستان، امارات و بحرین باید برای جلوگیری از خسارت های بیشتر ،مسیر خود را از آمریکا و اسرائیل جدا کنند.

گفتنی است؛ حمدبن جاسم آل ثانی،نخست وزیر پیشین قطر در صفحه کاربری خود نوشت:گام بعد از رونمایی از طرح موسوم به "معامله قرن" امضای توافق عدم تجاوز بین اسرائیل و کشورهای عربی خواهد بود.

آل ثانی همچنین تصریح کرد: امضای این معاهده میان اسرائیل و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و نیز مصر و اردن و چه بسا مراکش باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده