تاجگردون مطرح کرد ؛

دولت ظرف مدت دو هفته لایحه جدید بودجه سال ۹۹ را به مجلس تقدیم می کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت ظرف مدت دو هفته لایحه جدید بودجه سال ۹۹ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

 خانه‌ملت؛ غلامرضا تاجگردون  با اشاره به رد کلیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در صحن علنی امروز مجلس گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس نسبت به نحوه تصمیم‌گیری دولت بعد از رد کلیات لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی مسکوت مانده اما براساس تفسیر هیئت رئیسه مجلس از این موضوع، دولت باید یک بودجه دو دوازدهمی به مجلس ارائه کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: همچنین دولت ظرف مدت دو هفته لایحه جدید بودجه سال 99 را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

وی خطاب به دولت تاکید کرد: من اگر جای دولت بودم، لایحه بودجه دودوازدهمی را طی همین دو روز آینده به مجلس تحویل می‌دادم و بعد از آن با انجام یکسری تغییرات، لایحه جدید بودجه برای سال آینده را هم تا آخر همین هفته ارائه می‌کردم.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس با بیان اینکه اگر دولت لایحه دودوازدهم را تا قبل از سال جدید ارائه نکند مسلما سال آینده دچار مشکل خواهد شد، اظهار داشت: مجلس باید تا حدودی تعامل خود را با دولت بیشتر کند و از سوی دیگر می‌توان فرایند زمانی بررسی بودجه را در کمیسیون‌ها کمتر کرد تا لایحه دوازدهم در همین مدت زمان باقی مانده تا پایان سال تصویب و در کنار آن بودجه 99 هم در همین مجلس تصویب شود.

وی  ادامه داد: اگر دولت طی مدت زمان باقی مانده تا پایان سال لایحه‌ دودوازدهم یا لایحه جدید بودجه سال 99 را ارائه نکرد، مجلس می‌تواند طرح سه دوازدهم را تدوین و تصویب و به شورای نگهبان ارسال کند تا دولت براساس آن اقدام کند.


رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به نحوه پرداخت حقوق‌ها در ماه‌های ابتدایی سال 99 در صورت عدم تصویب بودجه گفت: اگر دولت لایحه دودوازدهم ارائه کرد، می‌تواند میزان و نحوه پرداخت حقوق‌ها را تا زمان تصویب بودجه جدید تعیین کند در غیر اینصورت مجلس در طرح سه دوازدهمی بودجه حقوق‌ها را مشخص خواهد کرد و بنابراین جای نگرانی وجود ندارد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه، اعتبارات طرح های عمرانی بودجه