عباسی مطرح کرد ؛

کمیسیون تلفیق، لایحه بودجه سال ۹۹ را به همراه دولت اصلاح می کند

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: دولت و کمیسیون تلفیق برای اصلاح لایحه بودجه سال ۹۹ باید راه حل روشن و اجرایی ارائه کنند تا نمایندگان قانع شوند.

 خبرگزاری خانه ملت؛  اسدالله عباسی در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه، 6 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران ضمن تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی امروز، اظهار داشت: با توجه به اینکه در روز گذشته کلیات بودجه 99 که از سوی کمیسیون تلفیق به مجلس ارائه شده بود، مورد موافقت قرار نگرفت، 2 پیشنهاد برای بررسی لایحه بودجه 99 مطرح شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح یک پیشنهاد نمایندگان برای بررسی لایحه بودجه 99، بیان کرد: برخی نمایندگان معتقد بودند بودجه سال آینده 3 دوازدهم تصویب شود و سپس مجلس یازدهم ادامه بودجه را مورد بررسی و تصویب قرار دهد.

چرا نمی‌توان بودجه 3 دوازدهم برای سال 99 تصویب کرد؟

وی افزود: با توجه به اینکه بودجه 3 دوازدهم از نظر زمانی در پایان خردادماه به پایان می‌رسد و مجلس یازدهم نیز از 7 خرداد شروع به کار می‌کند، این امکان وجود ندارد که مجلس یازدهم در حالی که هنوز فرآیند تشکیل کمیسیون‌ها و اعتبارنامه‌ها را نگذرانده وارد بررسی بودجه سال 99 شود.

عباسی ادامه داد: از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود تا اوایل تیرماه مجلس یازدهم به خوبی شکل نمی‌گیرد، همچنین کشور را نمی‌توان حتی یک روز بدون قانون بودجه اداره کرد، این پیشنهاد مورد موافقت قرار نگرفت و تنها راه کنونی ما این است که لایحه بودجه را به صورت کامل به تصویب برسانیم.

کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 را به همراه دولت اصلاح می‌کند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح پیشنهاد بعدی که برای بررسی لایحه بودجه 99 مطرح شده بود، گفت: پیشنهاد شد تا ایرادات کلیات بودجه 99 که روز گذشته در مجلس رد شده بود را در کمیسیون تلفیق رفع کنند و سپس از روز یکشنبه آینده، صحن مجلس وارد بررسی کلیات بودجه سال 99 شود.

وی با بیان اینکه بودجه 99 با نظر دولت اصلاح می شود، افزود: روز یکشنبه مجلس وارد بررسی لایحه بودجه سال 99 می شود تا کلیات آن به تصویب برسد و راه دیگری وجود ندارد.

یکشنبه هفته آینده زمان آغاز بررسی کلیات بودجه در سال 99

عباسی اظهار داشت: بنابراین یکشنبه هفته آینده کلیات بودجه سال 99 با اصلاحیه جدید کمیسیون تلفیق در صحن بررسی خواهد شد و روز دوشنبه نیز صلاحیت وزیر پیشنهادی کشاورزی بررسی می‌شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا جلسه امروز مجلس ادامه نیافت، بیان کرد: با توجه به اینکه کمیسیون تلفیق باید از هم اکنون کار اصلاح بودجه سال 99 انجام دهد و حد نصاب داشته باشد، به همین دلیل جلسه علنی همزمان با کمیسیون تلفیق امکان برگزاری ندارد و ما کمیسیون تلفیق را ترجیح دادیم تا جلسه بعدی مجلس روز یکشنبه برگزار شود.

دولت باید مجلس را قانع کند

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت قادر به اصلاح بودجه است یا خیر، افزود: دولت باید مجلس را قانع کند و نمی‌تواند لایحه‌ای بدهد که پاسخگوی نیازهای جامعه نباشد.

عباسی ادامه داد: کشور را نمی‌توانیم فقط با اوراق و افزایش مالیات اداره کنیم و بایستی به صورت واقع بینانه شرایط کشور به ویژه در خصوص مطالبات پیمانکاران و حقوق ها را ببینیم.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم پروژه های عمرانی را براساس اوراق مشارکت اداره کنیم این امکان وجود ندارد. دولت و کمیسیون تلفیق در این زمینه باید راه حل روشن و اجرایی ارائه کنند تا نمایندگان قانع شوند./

پایان پیام
 

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، اخبار برگزیده، اظهارنامه مالیاتی، درآمدهای مالیاتی، سازمان امور مالیاتی