خالدی سردشتی مطرح کرد ؛

ضرورت تاکید لایحه بودجه بر توسعه میادین مشترک نفتی و گازی

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است با توجه به اختصاص ۱۴/۵ درصد فروش درآمدهای نفتی به کارهای توسعه ای حوزه نفت و گاز، وزارت نفت باید بیش از این به توسعه میادین نفتی و گازی توجه کند.

 خبرگزاری خانه ملت ؛  محمد خالدی در تحلیل وضعیت برداشت ایران از میادین مشترک، گفت: ایران سفره مشترکی در حوزه‌های نفت و گاز با برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس دارد و طبق برنامه باید برداشت از این میادین مشترک در اولویت قرار گیرد دولت نیز در لایحه بودجه 14/5درصد از فروش نفت را به کارهای توسعه‌ای اختصاص داده است اما کارشناسان از عملکرد دولت در برداشت از میادین مشترک رضایت ندارند.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز برداشت بیشتر یا یک طرفه منابع گازی و نفتی کشورهای همسایه به ضرر ایران است، افزود: امیدوارم براساس قوانین بالادستی نسبت به توسعه میادین مشترک سرمایه گذاری شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است توسعه میادین مشترک در در اولویت کاری شرکت نفت قرار دارد اما مسائلی همچون تحریم و خروج شرکت‌های همچون توتال و چین از قراردادهای توسعه‌ای مانع این مهم شده است.

وی  با یادآوری اینکه بخشی از بودجه سالیانه مختص سرمایه گذاری در حوزه‌های مشترک نفتی و گازی با کشورهای همسایه است، اضافه کرد: با توجه خروج کشورهای خارجی از این پروژه ها باید یا از توان شرکت‌های داخلی برای توسعه میادین مشترک استفاده کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش بودجه، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی