کیان پور مطرح کرد ؛

نوسازی بافت فرسوده باید به صورت محله ای صورت گیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی اولویت اصلی برای تأمین مسکن پایتخت نشینان، تولید مسکن برای شهرهای اقماری و مناطق حومه ای است، وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به مسکن سازی انبوه در این مناطق اقدام کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مجید کیان پور با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسکن در تهران، گفت: به نظر من در شرایط کنونی، شهر تهران گنجایش ساخت مسکن جدید را ندارد، زیرا پایتخت از نظر جمعیتی اشباع شده است.

اولویت اصلی برای تأمین مسکن پایتخت‌نشینان، تولید مسکن در شهرهای اقماری است

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی اولویت اصلی برای تأمین مسکن پایتخت‌نشینان، تولید مسکن برای شهرهای اقماری و مناطق حومه ای است، وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به مسکن سازی انبوه در این مناطق اقدام کند.

دولت باید نسبت توزیع کارشناسی مسکن در استان تهران اقدام کند

وی گفت: به نظر من تولید مسکن در کلانشهرها مانند پایتخت تا حدودی می تواند مشکل کمبود مسکن را جبران کند، اما از طرفی موجب افزایش مهاجرت پذیری می شود، بنابر این دولت و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت توزیع کارشناسی مسکن در استان تهران اقدام کند.

وی گفت: دولت می تواند به جای انبوه سازی در شهری مانند تهران نسبت به اجرای کامل طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده اقدام کند، این اقدام نه تنها موجب مقاوم سازی مناطق مسکونی می شود، بلکه با تخریب و نوسازی یک خانه فرسوده، یک آپارتمان با طبقات بیشتر ساخته می شود.

نوسازی بافت فرسوده باید به صورت محله ای صورت گیرد

کیان‌پور ادامه داد: البته به نظر من نوسازی بافت فرسوده نباید به صورت آپارتمانی صورت گیرد، بلکه باید یک محله اصلاح و نوسازی شود که در این فرآیند باید تمام ابعاد یک محله از جمله کوچه، خیابان، پارک و پارکینگ تأمین و رعایت شود./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بافت فرسوده، بافت های فرسوده، بافتهای فرسوده