فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

دشمن همیشه دو چهره داشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید مانع تبدیل ایران به موضوع انتخابات آمریکا شود.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه در توضیح اقدامات مجلس دهم در راستای توصیه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره مرزبندی با دشمن و روابط خارجی، گفت: دشمن همیشه دو چهره داشته و در این دوران به نظر دو چهره تلاش جدی‌تری کردند که در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اثر بگذارند؛ نخست چهره سیاست تقابلی علیه ایران بود که بعد از سقوط پهپاد آمریکایی و اقدام علیه پایگاه نظامی عین الاسد این جریان با واکنش سخت از سوی ایران مواجه شدند، طوری که برای همیشه آمریکایی ها در سخن و شعار دست و دهانشان خواهد لرزید که درباره گزینه نظامی علیه ایران صحبت کنند.

مجلس یازدهم با توجه به مسائل معیشتی و شفاف‌سازی، به توسعه عدالت کمک کند

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست خارجی آمریکا در مقابل ایران بدون پشتوانه است هرچند در گذشته گزینه نظامی برای آنها پشتوانه‌ای بود که در مقابل کشورهای هدف مطرح می‌کردند اما امروز آمریکایی‌ها فهمیدند که دیگر نمی توانند از این ابزار استفاده کنند.

وی افزود: در همین میان با تصمیم کنگره آمریکا دست رئیس‌جمهور برای اقدام نظامی علیه ایران نیز کوتاه و محدود شد. مصوبه کنگره نشان داد که جمهوری اسلامی ایران یک استثناء در همه مداخلات امریکا از زمان سال 1916 میلادی به این سمت است.

فلاحت‌پیشه یادآور شد: جریان و چهره دیگری هم تلاش کردند که در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اثر بگذارند؛ جریان انحرافی که سعی کرد ایران خود را هدف تحولات دنیا قرار دهد و همانند اقداماتی که صدام، طالبان، قذافی و غیره صورت دادند، ایران دنباله روی آنها شود و خود را کشور یاغی در دنیا تعریف کند اما خوشبختانه در دولت و مجلس ممانعت برای این کار صورت گرفت.

فلاحت‌پیشه در ادامه به موضوعاتی که مجلس یازدهم باید در ارتباط با توصیه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در اولویت قرار دهد، گفت: مجلس یازدهم در حوزه سیاست خارجی وظیفه خطیری دارد زیرا در دوره آینده مجلس با سال انتخابات ریاست جمهوری امریکا مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  افزود: جریان‌های سیاسی در آمریکا با هدف بُرد در انتخابات، خیلی از برنامه‌های حماقت‌آمیز علیه ایران را دنبال خواهند کرد. چالش امروز امریکایی‌ هژمونی بین‌المللی و مسائلی در حوزه اقتصاد، مدیریت و رفاه امریکا است بنابراین مجلس آینده باید از تبدیل موضوع ایران به سوژه انتخابات امریکا جلوگیری کند.

وی  معتقد است:امیدوارم فضای افراطی نیز بر مجلس حاکم نشود و طرح‌هایی مانند بستن تنگه هرمز یا خروج ایران از NPT هم مطرح نشود./


 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اصل عدالت، تحریم، تحریم اقتصادی، تحقق عدالت، تحول، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی، سهام عدالت