تعیین تکلیف بدهی ارزی شرکت نفت به بانک ها در کمیسیون تلفیق

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق به شرکت ملی نفت ایران اجازه داده می شود تا سهم بدهی ارزی سررسید شده این شرکت به بانک مرکزی و بانک های سپه و ملت سالیانه از محل مابه التفاوت ظرفیت نفت خام تولیدی پس از کسر مصارف داخلی به این بانک ها به قیمت روز صادرات نفت خام تحویل دهند.

خبرگزاری فارس؛ علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، گفت: امروز کمیسیون تلفیق بودجه در صحن علنی مجلس تشکیل شده که موضوع شفافیت و حقوق و دستمزد در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق به شرکت ملی نفت ایران اجازه داده می‌شود تا سهم بدهی ارزی سررسید شده این شرکت به بانک مرکزی و بانک‌های سپه و ملت سالیانه از محل مابه‌التفاوت ظرفیت نفت خام تولیدی پس از کسر مصارف داخلی به این بانک‌ها به قیمت روز صادرات نفت خام تحویل دهند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، اظهار داشت: معادل 85.5 درصد ارزش نفت خام سهم دولت برای تسویه مطالبات ارزی سررسید شده و 14.5 درصد به شرکت ملی نفت اختصاص می‌یابد. آیین‌نامه اجرایی این بند توسط وزارت نفت، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

برچسب ها

اخبار برگزیده