پورابراهیمی:

مجلس یازدهم باید جراحی های بزرگ اقتصادی را آغاز کند

ایسنا؛ نماینده منتخب مردم کرمان و راور در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس یازدهم باید جراحی های بزرگ اقتصادی را آغاز بکند و از ساختار سنتی در اقتصاد خارج شده و متناسب با ظرفیت هایی که داریم بتوانیم بر مشکلات فائق بیاییم.

خبرگزاری ایسنا؛ محمدرضا پورابراهیمی درباره برنامه هایش در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دو سطح از مسائل را در دستور کار داریم که شامل مسائل استانی و حوزه انتخابیه کرمان و راور و دیگری مسائل ملی است.

وی افزود: در مسائل استانی در یک سال باقی مانده از دولت دوازدهم پس از شروع مجلس جدید، پروژه های نیمه تمام در حوزه های زیرساختی از جمله آموزش، برق، گازرسانی، بهداشت و تعهداتی که دولت در ارتباط با مردم داده را پیگیری خواهیم کرد تا عملیاتی شود که خروجی آن ارتقاء شاخص های زیرساختی برای استان و حوزه راور و کرمان است.

پورابراهیمی تصریح کرد: ورود همزمان به توسعه فعالیت های اقتصادی و بخش های مختلف که زمینه آن فراهم و طرح های جدیدی است، خواهیم داشت که باید به دنبال طرح های قبلی عملیاتی شود مثل طرح های فولاد، توسعه مس و صنایعی که مزیت نسبی داریم مانند لاستیک و ...

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اجرای طرح های جدیدی مثل فروسیلیس، صنایع تبدیلی در بخش های مختلف کشاورزی، توسعه فعالیت های گردشگری را در استان پیگیری می کنیم که از قبل روی این طرح ها کار شده است. ضمن اینکه مصوبه کمیسیون و صحن علنی را درباره منطقه گردشگری شهداد داریم که تلاش می کنیم این اتفاق مثبت رقم بخورد.

وی افزود: اولویت ما در مجلس یازدهم در حوزه اقتصادی تولید، اشتغال و حل مشکلات معیشتی مردم کرمان خواهد بود و با این تمرکز دوره آینده را شروع خواهیم کرد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در سطح ملی با رویکر جدیدی مسائل را پیگیری خواهیم کرد، گفت: عمدتا اصلاح ساختار را در بخش های اقتصادی مدنظر قرار داریم و اولویت اول قطعا در حوزه بودجه خواهد بود.

نماینده منتخب مردم کرمان و راور در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس یازدهم باید جراحی های بزرگ اقتصادی را آغاز بکند و از ساختار سنتی در اقتصاد خارج شده و متناسب با ظرفیت هایی که داریم بتوانیم بر مشکلات فائق بیاییم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در دور جدید مجلس تلاش می شود کارهای ناتمام مجلس نهم و دهم را که بخش هایی از آن تا ۹۰ درصد رسیده مانند قانون بانکداری که کلیات آن تصویب شده یا موضوعات شبیه به آن را عملیاتی کنیم ضمن آنکه بخشی کارهای باقی مانده مجلس قبل و اصلاح ساختاری از اهم اولویت های ما در برنامه پیش رو است.

برچسب ها

اخبار برگزیده