سلیمی در گفتگو با خانه ملت:

آموزش از راه دور، مانع عقب ماندگی تحصیلی است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: آموزش از راه دور از طریق تلویزیون باعث می شود که دانش آموزان در ایام تعطیلات خود را محک بزنند و دچار عقب ماندگی تحصیلی نشوند.

خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به آموزش از راه دور که از شبکه آموزش سیما به جهت تعطیلی مدارس پخش می شود گفت: از یک سو لازم بود که وزارت آموزش و پرورش تدابیری را اتخاذ کند که دانش آموزان از آسیب ویروس کرونا در امان باشند که بر این اساس تعطیلی مدارس را در دستور کار خود قرار داد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر باید تدابیری اتخاذ می شد که دانش آموزان دچار عقب ماندگی تحصیلی نشوند.

وی ادامه داد: شبکه آموزش سیما کار بسیار درستی را انجام داد که البته خانواده‌ها نیز باید همکاری کرده و فرزندانشان را مدیریت کنند تا به نحو احسن از این فرصت استفاده کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش از راه دور از طریق شبکه تلویزیونی حسن دیگری دارد مبنی بر اینکه باعث عدالت آموزشی می‌شود و همه دانش‌آموزان در نقاط مختلف کشور می‌توانند از فرصت آموزشی یکسان استفاده کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: این در حالی است که برخی از دانش آموزان امکانات و شرایط ویژه‌ای دارند و می توانند از طریق کلاس های خصوصی، عقب‌ماندگی تحصیلی خود را جبران کنند اما شبکه آموزش با این برنامه باعث شد که همه دانش‌آموزان کشور بتوانند از امکانات یکسان آموزشی برخوردار شوند.

سلیمی بیان کرد: از سوی دیگر این برنامه فرصتی را فراهم کرد که دانش آموزان در حضور خانواده‌های خود وضعیت تحصیلی شان را محک بزنند و در ایام تعطیلات از آموزش باز نمانند./

برچسب ها

اخبار برگزیده