کوچکی نژاد خبر داد:

پیشنهاد برخی اعضای کمیسیون تلفیق به دولت برای پرداخت «یارانه کرونا»

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مجلس از پیشنهاد برخی از اعضای این کمیسیون به دولت برای پرداخت یارانه کرونا به برخی استان ها خبر داد.

خبرگزاری خانه ملت ؛جبار کوچکی نژاد با یادآوری پیشنهاد برخی اعضای کمیسیون تلفیق به دولت برای پرداخت یارانه به استان‌های درگیر با کرونا، گفت: نزدیک یک ماه است کارگران بیکار و کارخانجات تعطیل شده‌اند و مشاغل زیادی تحت تاثیر این ویروس قرار گرفتند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، افزود: بنابراین با توجه به شیوع بیماری کرونا در برخی شهرها مانند قم، رشت و تهران و تحت تاثیر قرار گرفتن برخی مشاغل در شهرهایی که به عنوان کانون اصلی این ویروس بودند در نشست کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادیم دولت یارانه‌ حمایتی پیش‌بینی کند.

وی ادامه داد: بر اساس ماده 8 قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت می‌تواند بسته‌های حمایتی را به واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی ارائه و به گونه ای عمل کند که بتواند به افرادی که با مشکل مواجه شدند دو تا سه ماه یارانه پرداخت کند تا از این بحران رد شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت می تواند از محل تبصره 14 و همچنین 15 هزار میلیاردی که به منظور حمایت از افراد نیازمند غیر از کمیته امداد و بهزیستی پیش‌بینی کرده برای حمایت از مشاغلی که تحت تاثیر قرار گرفتند استفاده کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده