فولادگر مطرح کرد ؛

وضعیت اسفبار مسلمانان هندی به واسطه وضع قانون مغرضانه حقوق شهروندی

فولادگر معتقد است جمهوری اسلامی باید با دیپلماسی فعال تری با هندوستان که نیازمند ارتباط اقتصادی با ایران است، برخورد کند.

خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر با اشاره به وضعیت اسفبار مسلمانان هندی به واسطه وضع قانون مغرضانه حقوق شهروندی در هندوستان و آزار و اذیت آنها توسط هندوهای افراطی، گفت: اگرچه در حال حاضر شرایط کشور به گونه ای است که درگیر موضوع ویروس کرونا هستیم اما نباید مقابله با این موضوع باعث شود نسبت به سایر مسائل داخلی و خارجی به خصوص مشکلات مسلمانان دنیا بی تفاوت باشیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: موضوع هند و کشتار مسلمانان این کشور توسط هندوهای افراطی، آواره کردن آنها و تخریب و آتش زدن منازلشان که حاکی از اوج توحش در قرن 21 است، نکات مهمی را در حوزه روابط جمهوری اسلامی و هند به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به روابط سیاسی مطلوب میان ایران و هند، یادآور شد: در حال حاضر روابط دیپلماتیک ما بسیار مثبت بوده و رفت و آمد میان دو کشور در بالاترین سطوح انجام می پذیرد همچنین روابط اقتصادی میان دو کشور به خصوص در حوزه های غیرنفتی بسیار است از این رو انتظار نداریم دولت هند با مسلمانان به شیوه ای رفتار کند که آنها مورد آسیب قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در شرایطی که هندی ها با مسلمانان بدرفتاری می کنند و وزیر امور خارجه کشورمان تذکر می دهد، شاهد هستیم که سفیر ما را فرا می خوانند که این امر جای تعجب دارد لذا به نظر می رسد دیپلماسی ما باید فعال تر از گذشته عمل کرده و حتی باید زودتر از اقدام آنها، سفیرشان را احضار می کردیم.

فولادگر  در پایان با بیان اینکه رسانه ها باید به صورت فعال تری در انعکاس نوع رفتار هندی های افراطی با مسلمانان عمل کنند، خاطرنشان کرد: حوادث هند هم زمان با رفت و آمدهای اخیر میان این کشور و آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است که به نظر می رسد باعث شده کشوری که سال ها طعم تلخ استعمار انگلیس را چشیده، سال ها برای استقلال مبارزه کرده و خود را از بنیانگذاران جنبش عدم تعهد می داند، امروز به بیراهه رفته و به راحتی از سیاست های آمریکا و اسرائیل تأثیر بپذیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراده مسلمانان، مسلمانان، هندوستان