بروجردی مطرح کرد ؛

جنایت تندروهای هندو علیه مسلمانان را به شدت محکوم می کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت هند در خصوص ظلمی که بر مسلمانان این کشور رفته باید به جامعه جهانی و مسلمانان پاسخگو باشد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علاالدین بروجردی در خصوص کشتار مسلمانان هند اظهار داشت: جنایت تندروهای هندو علیه مسلمانان را به شدت محکوم می‌کنم، این اقدام نه تنها بر خلاف تمام موازین حقوق بشری است بلکه با توجه به جمعیت مسلمانان در هند، اقدام علیه امنیت داخلی هند نیز محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جامعه هند متشکل از مذاهب مختلف است و پیوسته از طریق سیاست همزیستی مسالمت آمیز این جامعه اداره شده و اکنون کشتار و اقدام علیه مسلمانان به هیچ وجه قابل توجیه نیست و وزارت خارجه ایران باید با جدیت بیشتری در این زمینه اقدام کنند.

وی افزود: در شرایط فعلی با توجه به اینکه اکثر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی درگیر بیماری کرونا هستند و تعداد زیادی از مجامع و اجلاس‌های بین‌المللی در سراسر جهان لغو شده یا در حال لغو شدن است، انتخاب این مقطع برای حمله به مسلمانان هند یک سوء استفاده جدی است.

بروجردی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران باید از همه اهرم‌ها استفاده کند و اجازه ندهد ظالمانه به مسلمانان مظلوم آسیب برسد و آن‌ها جان خود را از دست بدهند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت هند در خصوص ظلمی که بر مسلمانان این کشور رفته باید به جامعه جهانی و مسلمانان پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وضعیت داخلی هند با توجه به این کنش‌ها حتماً با واکنش‌هایی مواجه خواهد شد که منجر به هرج و مرج و مشکلات داخلی در این کشور می‌شود، به همین جهت دولت هند باید جنایت علیه مسلمانان را به سرعت متوقف کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراده مسلمانان، بیماری کرونا، مسلمانان، هندوستان، ویروس کرونا