بروجردی مطرح کرد ؛

بن سلمان می تواند با حمایت آمریکا بر مسند پادشاهی عربستان تکیه بزند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه بن سلمان می تواند با حمایت آمریکا بر مسند پادشاهی عربستان تکیه بزند، موج نارضایتی ها شرایط سختی را برای او رقم خواهد زد.

خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به بازداشت شاهزدگان سعودی از سوی بن سلمان با هدف جانشینی زودهنگام ملک سلمان، گفت: آنچه امروز با توجه به تحولات چندساله اخیر در ساختار عربستان و حمایت های آمریکا از بن سلمان در حال روی دادن است، نشان می دهد یک ساختارشکنی غیرمتداول در خاندان آل سعود در حال شکل گیری است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه بوده و با در نظر گرفتن جایگاه سنتی، وی یکی از گزینه های اصلی سلطنت است، از این رو بازداشت مدعیان جانشینی پادشاه با توجه به وخامت حال جسمانی ملک سلمان و عبور از خط قرمزها، اتفاقی است که این روزها از سوی محمد بن سلمان شاهد آن هستیم.

وی افزود: همچنین اقداماتی نظیر بازداشت و یا خانه نشین کردن فرزندان عبدالعزیز برادر پادشاه، نشان دهنده آتش زیر خاکستری در تحولات جاری عربستان است که به زودی فوران می کند.

بروجردی ادامه داد: محمد بن سلمان دست به ریسکی بزرگ و قماری با نتیجه نامشخص زده و نمی تواند به راحتی از این مرحله حساس حتی با کمک نیروهای مسلح این کشور و حمایت های همه جانبه آمریکا و انگلیس عبور کند چرا که نارضایتی های گسترده در هیأت حاکمه باقی خواهد ماند حتی اگر بن سلمان بتواند به تخت پادشاهی دسترسی پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بن سلمان فرمانبری کامل از آمریکایی ها داشته و قطعا حمایت آنها را به همراه دارد و این موضوع به تصاحب مسند پادشاهی کمک می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تحولات جاری عربستان را باید با دید تردید نگریست چرا که تا زمانی که بن سلمان بتواند جایگاه خود را در سلطنت آل سعود تثبیت کند قطعا شاهد درگیری های شدیدی در دربار سعودی خواهیم بود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، عربستان