رنجبرزاده مطرح کرد ؛

ضرورت مداخله جهانی برای لغو تحریم های ضدانسانی در بحران کرونا

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: امکان دستیابی جمهوری اسلامی ایران برای تامین اقلام بهداشتی و دارویی از جمله حقوق اولیه انسانی محسوب می شود.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ اکبر رنجبرزاده با اشاره به اهمیت نامه رییس قوه مقننه به اتحادیه بین المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف در راستای ضرورت مداخله جهانی برای لغو تحریم های ضدانسانی در بحران کرونا، گفت: رییس مجلس با اقدامی بجا و دیپلماتیک تلاش کرد، افکار عمومی دنیا بدانند تحریم ها و محدودیت های دارویی و پزشکی آمریکا علیه ایران چه آسیب های انسانی را در برداشته است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه هم اکنون تمام راه های ورود اقلام مورد نیاز پیشگری از بیماری مذکور، بسته شده یا نواقصی وجود دارد لذا تمام دنیا باید یکصدا خواستار لغو تحریم ها باشند تا راه های ورود اقلام بهداشتی و دارویی که موجب رفع نیازهای اولیه تامین سلامتی انسان ها بشمار می رود، بازگشایی شود.

وی ادامه داد: هم اکنون امکان هرگونه تعامل بین المللی برای کشورمات ملغی شده و تبادلات دارویی و پزشکی امکان پذیر نیست از این رو این ویروس می تواند به دیگر کشورها سرایت کند که به نوعی سلامت مردم دنیا را به خطر می اندازد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سلامت جهانی نباید تحت الشعاع سیاستمداران آمریکایی قرار بگیرد و این عرصه باید از همه محدودیت های ظالمانه جدا شود زیرا هر گونه بیماری و درد و رنج ملت ها، برای تمام افکار عمومی دنیا غمبار است و بدون شک زنگ خطری برای همه بشمار می رود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم خاطرنشان کرد: امیدواریم با مداخله همه نهادهای بین المللی، سفرا و روسای مجالس دیگر کشورها، امکان دستیابی جمهوری اسلامی ایران برای تامین اقلام بهداشتی و دارویی فراهم شود که از جمله حقوق اولیه انسان ها محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، رییس مجلس شورای اسلامی در نامه های جداگانه خطاب به رئیس اتحادیه جهانی بین المجالس، دبیر کل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دبیرکل اتحادیه مجالس پارلمانی آسیا و نیز روسای مجالس کشورهای اسلامی و آسیایی ضمن ابراز تاسف از تحریم های ضد انسانی آمریکا علیه کشورمان، این اقدامات ایالات متحده از جمله تحریم های پزشکی، دارویی و وسایل آزمایشگاهی را موانعی در مسیر مهار شیوع کرونا توصیف کرد و خواستار همصدایی جامعه بین المللی و مواضع اصولی برای لغو فوری همه تحریم ها از جمله تحریم های پزشکی آمریکا علیه مردم ایران شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، ویروس کرونا