بروجردی مطرح کرد ؛

ضرورت حمایت از کسب وکارها و مشاغل در شیوع کرونا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می گوید فروشندگان بیشترین سود خود را در اسفند ماه به دست می آورند و از آنجایی که در حال حاضر بسیاری از خرید و فروش کساد شده، دولت باید تمام قد برای حل این مشکلات فروشندگان ورود کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره ضرورت توجه به کسب و کارها، گفت: در نظر گرفتن مهلت زمانی برای پرداخت تسهیلات و تسویه قبوض آب، برق و... از جمله اقدامات مناسب برای کمک به کسب و کارها همزمان با شیوه کرونا است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: فروشندگان بیشترین سود خود را در اسفند ماه به دست می‌آورند و از آنجایی که در حال حاضر بسیاری از خرید و فروش‌ها کساد شده، دولت باید تمام قد برای حل مشکلات آنها ورود کند.

وی درباره وضعیت بازار و افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها تصریح کرد: سازمان‌های عریض و طویلی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی باید بر بازار به درستی نظات داشته باشند تا از بروز مکشلاتی مانند گرانی در شرایط خاص و اضطراری جلوگیری کنند.

5 برابر شدن قیمت کِش ماسک ظرف یک هفته

وی تامین ماسک موردنیاز را یکی از نیازهای اساسی کشور در شیوع کرونا دانست و اظهار کرد: کِش موردنیاز تولید ماسک ظرف هفته گذشته از کیلویی 40 هزار تومان به 180 هزار تومان رسیده، در ین شرایط چه کسی پاسخگو است؟

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: اگرچه در حال حاضر از احتکار کالا جلوگیری شده و نهادهای نظارتی تمام توان خود را برای جلوگیری از سوءاستفاده به کار می‌برند اما اگر در را به روی سوداگران ببندیم آنها از پنجره وارد می شوند.

ضرورت برخورد قاطعانه با محتکران

بروجردی با بیان اینکه باید قاطعانه با افرادی که در شرایط کنونی به دانبال گرانی کالاها و سوداگری در بازار هستند، برخورد شود، ادامه داد: از یک سو باید واحدهای تولیدی با تمام ظرفیت خود مشغول باشند و از سوی دیگر سیستم توزیع و عرضه کالا به وظیفه خود عمل کند تا کالاهای موردنیاز مردم به موقع و با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار گیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، تعیین قیمت کالاهای اساسی، ویروس کرونا، کالاهای اساسی