کوهکن ریزی مطرح کرد ؛

واشنگتن به دنبال تخریب تصویر همکاری میان ایران و آژانس است

محسن کوهکن ریزی می گوید که موضوعات پادمانی نباید با اغراض سیاسی بزرگنمایی شود و آپانس بین المللی انرپی هسته ای نباید بازیچه کشورها باشد.

خبرگزاری خانه ملت؛ محسن کوهکن ریزی درباره گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص راستی‌آزمایی اجرای تعهدات هسته‌ای ایران ذیل برجام گفت: در این گزارش علاوه بر طرح مسائل فنی ادعاهایی مطرح شده و بیش از ادعاها این اظهارات شخص گروسی به عنوان رییس آژانس است که حواشی سیاسی را به دنبال داشته است.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که واشنگتن به دنبال تخریب تصویر همکاری میان ایران و آژانس است، تاکید کرد: نباید از یاد برد که تا مدت ها بعد از خروج آمریکا از برجام ایران به انجام تعهدات خود بدون کم و کاست ادامه می داد اما بعد از این که انفعال اروپا برای ایران اثبات شد دیگر ادامه روند قبل دلیلی نداشت.

وی ادامه داد: طبیعی است که گزارش اخیر آژانس بر اساس گام های ایران در راستای کاهش تعهدات هسته ای خود تنظیم شده است و انتظار این که ایران همانند قبل در برجام رفتار کند غیرعقلانی است.
محسن کوهکن ریزی در نطق میان دستور

کوهکن با تاکید بر اینکه موضوعات پادمانی نباید با اغراض سیاسی بزرگنمایی شود ، افزود: در گزارش تاکید شده است که آژانس تا به امروز هیچ‌گونه تغییری را در نحوه اجرای تعهدات هسته ای ایران در برجام وفق اعلامیه صادر شده و سطح همکاری ایران برای راستی آزمایی و نظارت برجام مشاهده نکرده است در کنار این درباره اقئدامات ایران در راستای کاهش تعهدات هسته ای مطالب مختلفی طرح شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطر نشان کرد: گزارش های آپانس بین المللی انرژی اتمی باید در ساختار خروج آمریکا از برجام ، انفعال اروپا و عدم تحقق وعده های آنها تدوین شود، در این چهارچوب ، کاهش سطح تعهدات هسته ای ایران برای آژانس غیرمعمول نخواهد بود.

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، احتمال بروز بحران در وضعیت پایداری تعهدات، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)