نوروزی مطرح کرد ؛

آمریکا خود بزرگ ترین ناقض حقوق بشر است

نوروزی با اشاره به این که گزارش حقوق بشر آمریکا مبنای منطقی و صحت سیاسی ندارد، تاکید کرد: جای تعجب که با وجود هشدارهای نهادهای مستقل دیده بان حقوق بشر درباره وضعیت سیاسی عربستان ، گزارش فاقد هرگونه انتقاد از سرکوب های سیاسی و شکنجه و دستگیری های مخالفان بن سلمان است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسن نوروزی با اشاره انتشار گزارش سالانه حقوق بشری آمریکا و تخریب و طرح اتهامات علیه ایران و دیگر کشورهای فاقد روابط سیاسی و اقتصادی با آمریکا گفت: آمریکا خود بزرگ ترین ناقض حقوق بشر است و رفتاری که در حوزه تحریم دارو در قبال ایران انجام داد به نوعی جنایت علیه بشریت تلقی می شود .

حسن نوروزی با اشاره به اینکه تحریم‌های گسترده آمریکا علیه ایران منجر به محرومیت شهروندان ایرانی از داروهای ضروری شده تصریح کرد که آمریکا سلامت و رفاه ایرانی‌ها را نادیده می‌گیرد و گفت: رفتار آمریکا در حوزه دارو در قبال ایران جای هرگونه ادعای حقوق بشری را برای آمریکا مسدود می کند.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این که گزارش حقوق بشر آمریکا مبنای منطقی و صحت سیاسی ندارد، تاکید کرد: جای تعجب که با وجود هشدارهای نهادهای مستقل دیده بان حقوق بشر درباره وضعیت سیاسی عربستان ، گزارش فاقد هرگونه انتقاد از سرکوب‌های سیاسی و شکنجه و دستگیری‌های مخالفان بن سلمان است.

نوروزی درباره این موضوع افزود: مقامات سعودی سرکوب گرند و همه تعهدات مربوط به حقوق بشر و نیز منشورهای عربی و بین‌المللی در این خصوص را همواره نقض می‌کنند. همه نهادهای دولتی عربستان غیرمستقل و تحت فرمان پادشاه هستند؛ بنابراین موارد بی‌شماری از نقض حقوق بشر علیه زندانیان زن و مرد در این کشور اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: در این گزارش مشخصا کشورهایی هم چون ایران و ونزوئلا و روسیه که زیر سلطه امریکا نیستند به نقض حقوق بشر متهم شده اند و این خود به خوبی رویکرد غیرکارشناسی و سیاسی این گزارش را روشن می کند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطرنشان کرد: این گزارش نیز مانند گزارش‌های قبلی وزارت امور خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در جهان، کشورهای مخالف سیاست‌های آمریکا به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفته و نقض حقوق بشر توسط کشورهای متحد آمریکا در مقیاسی بسیار کوچکتر از واقعیت منعکس شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش مداخله‌جویانه سالانه خود درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورهای جهان، بار دیگر اتهاماتی بی‌اساس را علیه ایران و دیگر کشورهای مخالف سیاست‌های کاخ سفید مطرح کرد.

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، حقوق بشر، رژیم صهونیستی، عربستان