دکتر لاریجانی در گفت وگو با فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد؛

مهار کرونا با تعطیلات بدون سفر

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت کاهش سفرها و اجتماعات درون شهری گفت: پلیس راهور و تعاونی های حمل‎ ونقل کشور در اجرای تصمیمات و تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا اهتمام کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، خواستار مدیریت کاهش سفر و جلب همکاری مردم برای تردد حداقلی در مسیرهای مواصلاتی شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی بر اتخاذ تصمیمات لازم به منظور کاهش سفرها و اجتماعات درون شهری تاکید کرد و خواستار اهتمام پلیس راهور و تعاونی های حمل و نقل کشور در اجرای این تصمیمات و تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا شد.

وی در این گفت و گو با اشاره به گزارش های دریافتی از وزارت بهداشت مبنی بر کاهش سفرها، از اکثریت مردم که مسافرت های خود را لغو کرده اند، صمیمانه تشکر کرد و گفت: در عین حال گزارش ها همچنان حاکی از انجام برخی سفرها و استمرار تردد در محورهای مواصلاتی است که برای سلامت عموم، مخاطره آمیز و زیانبار است.

دکتر لاریجانی همچنین در این گفت و گو توصیه هایی برای جلب همکاری مردم و مدیریت کاهش سفر ارائه کرد و از پیگیری پیشنهادها در این خصوص خبر داد‌.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت و گوی تلفنی خود با فرمانده نیروی انتظامی، آخرین گزارش های وزارت بهداشت را حاکی از شرایط تصاعدی بحران کرونا عنوان و اظهار کرد: لازمه نزولی شدن نمودار بحران، آن است که از راه‌های مواصلاتی و امکانات ترابری کمتر استفاده شود تا چرخه انتقال ویروس قطع شود.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این گفت و گو، فرمانده نیروی انتظامی، گزارشی از اقدامات ناجا در مقابله با بحران کرونا به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار ویژه، بحران، بیماری کرونا، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی، سفر، ویروس کرونا