ذوالقدر مطرح کرد ؛

تحریم های آمریکا تلاش ها برای مبارزه با کرونا را با مانع مواجه ساخته است

رئیس گروه پارلمانی APA مجلس شورای اسلامی ایران در پیامی به رئیس مجمع مجالس آسیایی (APA) گفت: به رغم تلاشهای همه جانبه نظام سلامت ایران و سایر دستگاه ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، تحریم های ایلات متحده، تلاش ها برای مبارزه با این بیماری خطرناک همه گیر در ایران و در منطقه را با مانع جدی مواجه ساخته است.

 خبرگزاری خانه ملت؛  سیده فاطمه ذوالقدر خطاب به آسومان اردوغان، رئیس مجمع مجالس آسیایی (APA) اظهار داشت: تحریم های ایلات متحده در ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و سایر ملزومات مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع کووید- 19، تلاش ها برای مبارزه با این بیماری را با مانع جدی مواجه ساخته و این اقدامات، مغایر با اصول حقوق بین المللی بشردوستانه و کنوانسیون های مرتبط با آن و در تعارض آشکار با منشور ملل متحد و اساسنامه بهداشت جهانی بوده و تهدید کننده صلح و رفاه بشری است.

متن کامل پیام بدین شرح است:

سرکار خانم آسومان اردوغان
رئیس محترم APA

همان گونه که استحضار دارید جهان با شیوع ویروس همه گیر کرونا مواجه شده و جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از کشورهایی است که به شدت درگیر آن است. جلوگیری و مهار این بیماری خطرناک نیازمند اقدامات مشترک و جمعی است.

به رغم تلاشهای همه جانبه نظام سلامت ایران و سایر دستگاه ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، تحریم های ایلات متحده در ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و سایر ملزومات مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع کووید- 19، تلاش ها برای مبارزه با این بیماری خطرناک همه گیر در ایران و در منطقه را با مانع جدی مواجه ساخته است. این اقدامات، مغایر با اصول حقوق بین المللی بشردوستانه و کنوانسیون های مرتبط با آن و در تعارض آشکار با منشور ملل متحد و اساسنامه بهداشت جهانی بوده و تهدید کننده صلح و رفاه بشری است.

با عنایت به این موضوع و با ابتنا به اهداف و آرمانهای این مجمع مهم، انتظار دارم حضرتعالی به عنوان رئیس دورهای APA، همراستا با بسیاری از سازمانهای بین المللی و مجامع پارلمانی، خواستار رفع سریع تحریم های مستقیم و غیر مستقیم ایالات متحده علیه مردم جمهوری اسلامی ایران شوید.

رجاء واثق دارم که تلاش های سرکار عالی به عنوان رئیس APA در تقویت تلاش های منطقه ای و بین المللی برای مبارزه با این چالش جدی جهانی، سازنده و الهام بخش خواهد بود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، ویروس کرونا