کیان پور مطرح کرد ؛

کالاهای اساسی به میزان کافی در انبارها موجود است

نماینده مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی کالاهای اساسی به میزان کافی در انبارها موجود است و هیچ دلیلی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد، زمانی که کالا و میوه به میزان نیاز جامعه موجود باشد، دلیل ندارد که با افزایش تقاضا قیمت ها بالا برود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مجید کیان پور با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی و میوه در بازار، گفت: متأسفانه شیوع بیماری کرونا به بهانه ای برای سودجویی دلالان و سوء استفاده گران تبدیل شده است تا با افزایش قیمت ها به سود بیشتر دست یابند.
مجید کیان پور

کالاهای اساسی به میزان کافی در انبارها موجود است

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی کالاهای اساسی به میزان کافی در انبارها موجود است و هیچ دلیلی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد، زمانی که کالا و میوه به میزان نیاز جامعه موجود باشد، دلیل ندارد که با افزایش تقاضا قیمت ها بالا برود.

عملکرد ضعیف دستگاه های نظارتی برای مقابله با دلال بازی در بازار

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف دستگاه های نظارتی برای مقابله با دلال بازی در بازار، گفت: متأسفانه فقدان نظارت کافی موجب شده که برخی از فروشندگان و سوداگران از فضای کنونی کشور استفاده کرده و قیمت ها را افزایش داده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: افزایش قیمت کالاهای اساسی و میوه و تره بار در حالی رخ داده که بسیاری از مردم به دلیل کاهش درآمدهای اقتصادی و افزایش قیمت ها توان خرید و تأمین مایحتاج خود را ندارد.

افزایش بی دلیل قیمت ها موجب تشدید التهاب در جامعه خواهد شد

کیان‌پور ادامه داد: با توجه به فضای ملتهب روانی در جامعه، فعالیت دلالان و افزایش قیمت کالاهای اساسی بسیار آسیب زننده و مشکل زا است، قطعا افزایش بی دلیل قیمت ها موجب تشدید التهاب در جامعه خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم برخورد جدی دستگاه قضا و سازمان های نظارتی و انتظامی با دلالان بازار کالاهای اساسی و میوه و تره بار تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی که تمام توان کشور برای مدیریت و مهار بیماری کرونا گذاشته شده، دستگاه های نظارتی، انتظامی و قضایی نباید اجازه سوء استفاده را به برخی افراد بدهند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار، بیماری کرونا، دلالان، ویروس کرونا، کالاها، کالاهای اساسی