کمالی پور مطرح کرد ؛

در شرایط بحرانی همه وظیفه کمک دارند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد برخی انتقادات از مجلس در زمینه رسیدگی و تصویب لایحه بودجه سال ۹۹، فرار روبه جلو است زیرا منتخبان ملت به وظایف قانونی خود عمل کردند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ یحیی کمالی پوربا اشاره به برخی انتقادات از مجلس در زمینه رسیدگی و تصویب لایحه بودجه سال 99، گفت: به نظر می رسد انتقادات اخیر به منتخبان ملت، فرار رو به جلوی برخی مسئولان است زیرا جلسات علنی قوه مقننه بر اساس مصوبه قانونی و مصلحت کلان کشوری تعطیل شد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم اظهار کرد: متاسفانه سخنگوی شورای نگهبان طی چند ماه اخیر واکنش های انتقادی زیادی نیست به مجلس دهم داشته که امری قابل تامل است در حالی که مشروعیت کاری وی با رای نمایندگان حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه حرف ایشان در این شرایط مناسب نیست زیرا در شرایط بحرانی همه وظیفه کمک دارند تا بحران برطرف شود، ادامه داد: بنابراین باید اذعان کرد انداختن توپ در زمین همدیگر اقدام درستی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه طبق اصول قانون اساسی از زمانی که لایحه بودجه سال 99 به قوه مقننه ارائه شد، نمایندگان روال قانونی را برای بررسی این مهم انجام دادند، تصریح کرد: در واقع طبق قانون زمان برای ارائه پیشنهادات نمایندگان مجلس، بررسی این پیشنهادات در کمیسیون های تخصصی، بررسی موارد دیگر در کمیسیون تلفیق و غیره انجام شد اما مسئله شیوع کرونا سبب تعطیلی جلسات شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد کاندیداهای مجلس یازدهم نیز بر اساس مولفه های قانونی در حوزه های انتخابیه حضور پیدا کردند از این رو پس از برگزرای انتخابات نیز جلسات برگزار شد اما شیوه کرونا تشدید پیدا کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح ترکیب کمیسیون تلفیق، اصلاحیه بودجه های سالانه، اعضای کمیسیون تلفیق، اولویت های اجرایی سال اجرایی بودجه، بیماری کرونا، ویروس کرونا