فولادگر مطرح کرد ؛

مدیران بنگاه های اقتصادی، تولیدکنندگان و بازرگانان با تمام قوا وارد میدان مبازره با کرونا شوند

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می گوید از آنجایی که با شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها کساد شده و کارگران روزمزد بیکار شدند دولت باید با پرداخت یارانه نقدی درصدد حمایت از آنها برآید.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس با اشاره به ضرورت حمایت از کارگان روزمزد در شرایط فعلی، گفت: کسب و کارهای بسیاری تحت تاثیر ویروس کرونا کساد و کارگرانی که به صورت روزمزد مشغول به فعالیت بودند از کار بیکار شده و از نظر مالی با مشکلات بسیاری روبه رو شدند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه دولت اقداماتی مانند در نظر گرفتن مهلت برای پرداخت تسهیلات، مالیات و ... به منظور حمایت از کسب وکارها و مشاغل پس از شروع ویروس کرونا در نظر گرفته اما کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی نیز برای بررسی مشکلات مربوط به این حوزه در شرایط فعلی وارد میدان شده و با برگزاری جلسات به دنبال یافتن راهکار است.

مدیران بنگاه‌های اقتصادی، تولیدکنندگان و بازرگانان با تمام قوا وارد میدان مبازره با کرونا شوند

وی با بیان اینکه پرداخت یارانه نقدی تا حدودی می‌تواند ضرر مالی کارگران روزمزد را جبران کند، اظهار کرد: از آنجایی که در حال حاضر ایران تحت ظالمانه ترین تحریم ها قراردارد، توان مالی دولت نیز کاهش یافته اما باید با پیشنهادات جدید به دنبال حمایت بیشتر از مشاغل و فروشندگان بود، از سوی دیگر باید برنامه‌های پیش‌بینی شده دولت نیز به درستی اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: مدیران بنگاه‌های اقتصادی، تولیدکنندگان، صنعتگران و بازرگانان نیز باید همزمان با شروع کرونا احساس مسئولیت جمعی داشته باشند به طور مثال تغییر خطوط تولید برای تولید ماسک و الکل، واردات ملزومات مورد نیاز، استفاده از ظرفیت بنگاه‌های تولیدی برای کمک به بخش بهداشت و درمان و... از جمله اموری است که می‌تواند بسیاری از مشکلات پیش روی کشور را برطرف کند./

پایان پیام

برچسب ها

ابزارهایی نظیر یارانه، اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، بیماری کرونا، تحریم اقتصادی، توزیع یارانه ها، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال، ویروس کرونا