ابوترابی مطرح کرد ؛

برای داشتن جهش تولید باید به سمت تقویت شرکت های دانش بنیان برویم

ابوالفضل ابوترابی معتقد است اصلاح نظام بانکداری، مالیاتی، گمرکی و بیمه می تواند به مشکلات بخش تولید کمک کند همچنین دولت باید زمین در اختیار تولیدکنندگان واقعی قرار دهد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی با اشاره به شعار سال مبنی بر «جهش تولید» که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، گفت: برای داشتن جهش تولید باید به سمت تقویت شرکت های دانش بنیان برویم.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان در سال 98 توانستند 120 هزار میلیارد تومان یعنی به اندازه یک چهارم بودجه تحقق یافته، برای کشور تولید ثروت کنند که نشان می دهد این توانایی را دارند تا ره 50 ساله را در یک سال طی کنند که به معنای واقعی جهش تولید است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی توانسته است در بحث تکنولوژی های نظامی و دفاعی در سطح دنیا جهش عالی داشته و اکنون جزء 5 کشور اول دنیا قرار گیرد پس اگر بخواهیم می توانیم در هر زمینه ای جهش داشته باشیم.

ابوترابی در ادامه با اشاره به وجود امکانات برای ایجاد جهش در حوزه پزشکی و صنعت عنوان کرد: با اصلاح سیستم اداری و مالی می توان به بسیاری از پیشرفت ها دست پیدا کرد چنانچه 70 درصد کارشناسان معتقدند بخش اعظمی از مشکلات داخلی است و با حل آنها می توان به دستاوردهای جدیدی دست یافت.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر اصلاح نظام بانکداری، مالیاتی، گمرکی و بیمه خیلی مهم است و لازم است به تولیدکنندگان برای شروع کار زمین واگذار شود.

وی در ادامه با تأکید مجدد بر حمایت از شرکت های دانش بنیان که باعث محقق شدن رونق تولید در سال 98 شدند، اظهار کرد: در مجلس نیز قوانین برای رفع موانع کسب و کار به تصویب رسید اما دولت باید بیش از اینها برای رسیدن به مرحله جهش تولید تلاش کند.

ابوترابی همچنین تحریم های در سال گذشته را فرصتی مغتنم برای کشور دانست و افزود: افزایش قیمت ارز باعث شد قاچاق کالا به خاطر مقرون به صرفه نبودن کم شده و صادرات به خاطر ایجاد بازار رقابت پذیر افزایش یابد لذا دشمن ناخواسته اقدامی صورت داد که به نفع اقتصاد کشور شد همچنین به علت خروج کارگران افغانستانی به دلیل مقرون به صرفه نبودن کار، رونق اشتغال را نیز شاهد بودیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه 15 شهرک صنعتی بزرگ در حوزه انتخابیه نجف آباد، تیران و کرون توانست اقدامات ویژه ای در حوزه رونق تولید صورت دهد، خاطرنشان کرد: در بعضی موارد خروج دستگاه های دولتی از مسائل باعث می شود تولیدکنندگان به راحتی مسائل و مشکلات خود را حل کنند لذا بهتر است در مواردی دولت امور را به بخش خصوصی و تولیدکنندگان بسپارد تا خودشان مشکلات را برطرف کنند./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیانات رهبری، نوروزی