بروجردی مطرح کرد ؛

در زمینه جهش تولید باید وارد عمل شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: آمریکا اگر از حداقل صداقت برخوردار بودند موانع دارویی که امر انسانی است ایجاد نمی کرد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری با مردم در روز سوم فروردین، گفت: محور مهم سخنرانی مقام معظم رهبری در واقع مقاومت در برابر مشکلات بود که یک دستور قرآنی و الهی است بنابراین باید در برابر مشکلات مقاومت کرد و با استفاده از همه امکانات و دانش موجود به جنگ مشکلی که به ملت تحمیل شد رفت تا این ویروس منحوسی که کل جهان را گرفتار کرده شکست داد.

وی با بیان اینکه ما باید بتوانیم از همه ظرفیت های موجود در کشوراستفاه کنیم، ادامه داد: ایشان مجددا تاکید کردند که به دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا، متخصصین و پزشکان در راستای پیشگیری و عدم بی مبالاتی در رعایت بهداشت و مسافرت عمل شود تا بازه زمانی عبور از این مرحله سخت کوتاه شود.

نماینده مردم بروجرد با اشاره به راهبرد قرآنی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: باید در همه عرصه های قدرت لازم را داشته باشیم قدرت فقط نظامی نیست بلکه قدرت در عرصه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی تعریف می شود این راهبرد با تکیه بر توانمندی های ملی ممکن می شود و ایشان سال ها این راهبر قرآنی را مورد تاکید قرار می دهند.

وی همچنین افزود: کشورهای توسعه یافته به خصوص آمریکا علاقه ندارند که ایران جهش علمی داشته باشد درصورتی است که چند دهه گذشته سیاست راهبردی مقام معظم رهبری تجدید حیات علمی-اسلامی است. روزی همین کشورهای غربی جیره خوار دانش جهان اسلام و دانشگاه های بزرگ جهان اسلام بودند، این به عنوان یک سیاست باید دنبال شود گام های بلندی برداشته شد.

در زمینه جهش تولید باید وارد عمل شد

این نماینده مجلس با تاکید براینکه باید بتوانیم در عرصه اقتصادی جهش تولید را محقق کنیم، تصریح کرد: در سال 98 تنها 10 درصد در حوزه رونق تولید کار شده است در واقع 90 درصد عقب هستیم، این جمله مهم و مسئولیت آفرین است و باید هر سه قوه همت خود را به کار بگیرند، گره ها را باز کنند، راه را هموار کنند ،مشوق ایجاد کنند. نباید جهش تولید تبدیل به شعار شود و تا پایان سال 99 فقط شعار دهیم و جلسه بگذاریم باید کارهای عملیاتی انجام شود و موانع تولید شناسایی و رفع شود.

بروجردی پیشنهاد داد: در زمینه تولید باید بین استان های کشور رقابت ایجاد کنیم و به هر استانی که بتواند به نسبت جمعیت استان تولید بیشتری داشته باشد امتیاز و تسهیلات داد، باید با تکیه بر دانش بنیان ها کیفیت تولید راافزایش داد و در اقتصاد ملی نقش آفرینی کرد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مجدد بر عدم اعتماد به آمریکایی ها تاکید کردند، گفت: منطق حکم می کند به آمریکا بی اعتماد باشیم چرا که آنها متهم ردیف اول این جنگ بیولویکی کرونا هستند و اگر ثابت شود، شرایط تغییر می کند، آنچه مسلم است این است که آمریکایی ها در خط مقدم جنایت سلاح کشتار جمعی در دنیا قرار دارند اگر آمریکایی ها صادق هستند اجازه دهند سازمان ملل هیات حقیقت یاب تشکیل دهد و بررسی کنند اما حاضر نشدند زیر بار کنوانسیون های سلاح های بیولوژیکی بروند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها شعار های عوام فریبانه می دهند، اظهار داشت: آمریکا اگر از حداقل صداقت برخوردار بودند موانع دارویی که امر انسانی است ایجاد نمی کرد، امروز به دلیل مشکلات تحمیلی و غیر قانونی به سیستم بانکی و عدم ارتباط مالی ایران، طبیعتا تامین دارو با مشکل رو به رو است اما به آمریکا اعتماد نمی کنیم.

کشور در آزمون جهانی کرونا سربلند بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: کشور در آزمون جهانی کرونا سربلند بود، ملت ما بلوغ فرهنگی و عقلی خود را به نمایش گذاشتند تصور نمی کنم در سراسر ایران سوپر مارکت و مغازه لوازم بهداشتی خالی باشد مردم اعتماد می کنند و به میزان نیاز خرید می کنند اما در شهرهای توسعه یافته جهان در لندن و ایالت ها مختلف آمریکا وضع به شکلی است که باید خرید مردم کنترل شود.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس با بیان اینکه بدون تکیه به آمریکا باید در برابر بحران کرونا ایستاد، گفت: آمریکایی ها می خواهند بر افکار عمومی اثر بگذارند، اما مردم دیگر آنها را شناخته اند چرا که اگر آمریکا بخواهد گامی بردارد باید تحریم ها را لغو کند، امیدواریم با رهنمودهای امروز حضرت آقا و با وجود مشکلاتی داریم هر چه سریعتر از بحران کروناعبور کنیم و تحولی را در عرصه اقتصاد رقم بزنیم./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیانات رهبری، بیماری کرونا، عید مبعث، ویروس کرونا