میرزاده مطرح کرد ؛

ضرورت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ظرفیت لازم برای مقابله با کرونا در کشور وجود دارد، گفت: آمریکایی ها به جای کمک دارویی به ایران برای اثبات ادعاهای بشر دوستانه خود تحریم های یکجانبه را لغو کند.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری درباره ضرورت پیشگیری از شیوع ویروس کروناعنوان کرد: پیش از پرداختن به محتوای مباحث مطرح شده، درباره اهمیت جلوگیری از شیوع این ویروس همین بس که امروز در روز بعثت نبی مکرم اسلام(ص) برای نخستین بار تمامی مراسم‌های مذهبی و مناسبتی لغو شده است که این نشان از حساسیت موضوع پیگیری دارد.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ظرفیت لازم برای مقابله با بحران کرونا دارد، افزود: ما پیش از این نیز از بحران‌های بسیاری سربلند عبور کرده‌ایم که امیدواریم با یاری مردم و رعایت نکات پیشگیرانه نیز بحران کرونا را پشت سر بگذاریم.

این نمانیده مردم در مجلس دهم با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص کمک دارویی آمریکایی‌ها به ایران و پاسخ قاطع مقام معظم رهبری در این باره، تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها واقعا قصد کمک به ملت بزرگ ایران را دارند، به راحتی می‌توانند تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه را لغو کنند؛ ملت بزرگ ایران نیازی به کمک مالی یا دارویی آمریکایی‌ها ندارد.

میرزاده اضافه کرد: تحریم‌های یکجانبه علیه کشور ایران باعث شده چرخه تبادلات مالی و به تبع آن چرخه تأمین دارو و لوازم بهداشتی برای مقابله با کرونا در ایران دچار اخلال شود و بهترین کمک به مردم ایران همین لغو تحریم‌ها است نه ارسال دارویی‌ که به آن اطمینانی نیست یا اعزام نیروی انسانی که مشخص نیست به دنبال چه اهدافی در ایران خواهند بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آمریکایی‌ها می‎توانند، برای اثبات صدق شعارهای خود، حداقل برای یک بازه زمانی مشخص و تا پایان زمان شیوع ویروس کرونا در ایران تحریم‌ها را لغو کنند و این اقدام نه برای مردم ایران بلکه برای مردم خودشان انجام می‌دهند چراکه شیوع این ویروس در هر کشوری منجر به شیوع آن در سراسر دنیا خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، احیای تولید، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیماری کرونا، ویروس کرونا