پوربافرانی مطرح کرد ؛

راه خودکفایی تولید است

نماینده مردم نائین و خورو بیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت: مقدمه رونق تولید در سال ۱۳۹۸ آغاز شد و این مقدمه خوبی است برای آینده که در کنار جهشِ تولید، بیکاری نیز ریشه کن و با تحریم ها مقابله خوبی شود.

  ایسنا ؛ عباسعلی پوربافرانی در خصوص نامگذاری سال جدید به عنوان سال "جهشِ تولید" از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبری سال ۱۳۹۸ را سال رونق تولید نامگذاری کردند تا با توجه به شرایط و مشکلاتی که در حوزه اقتصاد و تحریم ها وجود داشت شرایط بهتری رقم بخورد و در بسیاری از زمینه ها خودکفا شویم. راه خودکفایی تولید است و از این جهت به درستی سال گذشته که سال سختی هم بود با درایت و تدبیر رهبری سال رونق تولید نامگذاری شد که موفقیت هایی هم در این بخش داشتیم.

وی افزود: در سال ۹۸ شرایط به گونه ای بود که ضمن مبارزه با تحریم ها، باید به تولید بیشتر هم می پرداختیم. با نگاه به حوزه تولید متوجه می شویم که این حوزه موانع و کاستی هایی دارد و یک جهش می تواند این کاستی‌ها و موانع را برطرف کند. لازمه اینکه این جهش تولید شکل بگیرد و خواسته‌های مقام معظم رهبری محقق شود این است که به موانع موجود با دید کارشناسی نگاه کنیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: این نگاه کارشناسی همچنین باید به کیفیت محصولات، صادرات بیشتر و رقابت با رقبای اقتصادی کشور نیز معطوف شود. در مقابله با ویروس کرونا به ملزوماتی نیاز پیدا کردیم که با تولید یکسری از لوازم جدید پزشکی و درمانی به مقابله با این ویروس برویم و این خود می‌تواند یک جهشِ تولید در بخش پزشکی کشور باشد.

نمونه‌ای از جهشِ تولید را در مقابله با کرونا شاهد بودیم

پوربافرانی تصریح کرد: در ابتدایِ ورود ویروس کرونا به ایران، ظرفیت تولید کشورمان در تولید ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده پایین بود، اما جهشِ تولید سبب شد که این ظرفیت به حد قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند و بخشی از نیاز کشور را تامین کند. بنابراین در سال جدید در تمام بخش‌ها می توانیم با درایت بیشتر جهش تولید نیز داشته باشیم.

نماینده مردم نائین و خورو بیابانک در مجلس شورای اسلامی، افزود: در بخش‌های علمی و تحقیقاتی و در بخش دانش بنیان باز هم می توانیم همین نمونه را مثال بزنیم که همه ظرفیت‌های تحقیقاتی کشور به سمت تولید کیت‌های تشخیص، داروها و واکسن‌ها هدایت شد. بنابراین در سال جدید همان طور که باید رونق تولید را دنبال کنیم باید جهش تولید را نیز برای ارتقای کیفیت محصولات و رقابت بهتر با رقبای اقتصادی خود دنبال کنیم.

وی گفت: در سال گذشته تسهیلات مناسبی را مجلس برای حوزه اشتغال روستایی اختصاص داد که البته وجود برخی موانع در حوزه بانکی و بِروکراسی‌های اداری مانع از تحقق این اتفاق خوب در بخش اشتغال روستایی شد. البته در برخی از واحدهای صنعتی شاهد جلوگیری از تعطیلی بودیم و برخی واحدها نیز تعطیل شدند. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم رونق تولید در سال گذشته اصلا محقق نشد.

پوربافرانی خاطرنشان کرد: مقدمه رونق تولید در سال ۱۳۹۸ آغاز شد و این مقدمه خوبی است برای آینده که در کنار جهشِ تولید بیکاری نیز ریشه کن و با تحریم ها مقابله خوبی شود تا خودکفایی را در تمام زمینه ها شاهد باشیم.

انتهای پیام

برچسب ها

12 فروردین، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیماری کرونا، ویروس کرونا