دکتر لاریجانی در تماس تلفنی با استاندران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان تاکید کرد ؛

هر استان، سپر ضد کرونا تشکیل دهد

رییس مجلس شورای اسلامی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات و اقدامات در مقابله با کرونا و راهکارهای مدیریت هرچه بهتر این بیماری در استانهای مذکور را مورد بررسی قرار داد و خواستار ایجاد سپر زیستی در این استان ها در برابر شیوع کرونا شد.

 خبرگزاری خانه ملت؛  دکتر علی لاریجانی، در این گفت و گوها، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر اساس پیگیری های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته تاکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی اغلب استان های کشور در مواجهه با بیماری کرونا قابل تقدیر است و آمارهای امید بخشی در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می شود؛ لذا هریک از استان هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با تصمیمات ملی ، مدیریت میدانی و همکاری مردم سپر زیستی در برابر کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفرهای نوروزی از 18 میلیون به 3 میلیون سفر را بی سابقه برشمرد و عنوان کرد: هر چند بهتر بود این 3 میلیون سفر هم صورت نمی گرفت اما این آمار بیانگر کاهش چشمگیر سفرهای نوروزی است و نشان می دهد که جاده های مواصلاتی در برخی استان ها به خوبی کنترل شده است.​

در این تماس ها مقرر شد، آماده سازی و تجهیز مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند ، در این سه استان پیگیری شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گو ها همچنین خواستار آماده سازی طرح جامعی از سوی هر استان متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن استان برای آمادگی مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت وامکانات و اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

دکتر لاریجانی در این گفت و گوها همچنین بر استفاده از ظرفیت های محلی موجود برای ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی های اجتماعی و اقتصادی هر استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری کسب و کارها از شیوع کرونا تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی دراین گفت و گوها اظهار داشت: باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات از تدابیر موثر صورت گرفته در سایر مناطق به ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و ترددهای درون استانی و درون شهری استفاده و همکاری مشترک بین استانها در این خصوص پیگیری شود.

دکتر لاریجانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با استانداران گفت : بسیج کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد ، محور مهم مقابله با کروناست که باید به آن توجه کافی داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت و گو با استانداران خراسان رضوی ، گیلان و اصفهان بر ساماندهی روند ضدعفونی فضاهای پر حضور و پرتردد به نحو کارشناسانه و با رعایت استانداردهای فنی تاکید کرد.

همچنین در این گفت و گوها تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمانبندی و اقدامات مربوط به تهیه آنها توسط رییس مجلس مورد بررسی قرار گرفت./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی، ویروس کرونا