برزگر کلشانی مطرح کرد ؛

آمریکا به دنبال اقناع افکارعمومی دنیا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آمریکایی ها در وعده خروج نظامیانشان از افغانستان صادق نیستند.

  خبرگزاری خانه‌ملت ؛ شهروز برزگر کلشانی با اشاره به طرح مسئله خروج تدریجی نظامیان آمریکایی از افغانستان، گفت: بدون تردید مردم کشورهای منطقه خواهان خروج نظامیان ایالات متحده از منطقه هستند که افغانستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع مردم کشورهای منطقه از دخالت های نظامی و سیاسی امریکایی ها در امور کشورشان خسته هستند و به خوبی متوجه شدند که کاخ سفید هیچگاه درصدد ایجاد آرامش در منطقه نیست.

وی با اشاره به اینکه هرگاه نظامیان آمریکایی به کشوری وارد شدند، تنش ها نیز افزایش یافته است، ادامه داد: متاسفانه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان سبب از بین رفتن زیرساخت های این کشور شده و هم اکنون مشاهده می شود که تنش های داخلی بین گروه های سیاسی افغانستان نیز در بالاترین سطح خودش قرار گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکایی ها میلیاردها دلار هزینه حضور در افغانستان کرده اند اما طولانی شدن تجاوزگری‌هایشان دیگر برای افکار عمومی این کشور قابل پذیرش نیست، تصریح کرد: بنابراین می توان اذعان کرد صحبت از خارج کردن نظامیان این کشور از افغانستان، جنبه اقناع سازی و مصرف داخلی برای واشنگتن دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر نمی رسد آمریکایی ها در وعده خروج نظامیانشان از افغانستان صادق باشند زیرا این مسئله طی سالیان گذشته چندین مرتبه مطرح اما عملی نشده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، سرهنگ سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان‌، تأیید کرد که روند خروج تدریجی نیروهای ایالات متحده از افغانستان آغاز شده است.

در حال حاضر حدود ۱۳ هزار نظامی آمریکایی در خاک افغانستان مستقر هستند و بر اساس توافق صلح با طالبان قرار است این نیروها به صورت تدریجی از افغانستان خارج شوند.

با این حال دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا چندی پیش گفته بود که احتمال سرنگونی دولت مورد حمایت غرب در افغانستان توسط طالبان بعد از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور وجود دارد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، افغانستان، بیماری کرونا، ویروس کرونا