مسعودی مطرح کرد ؛

«کرونا» اقتصاد کشورها را در تنگنا قرار داده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تبلیغات گسترده علیه ایران و فشار تحریم ها عاملی دیگر بر گسترش کووید ۱۹ در داخل کشور شده است و مدتی بعد از فروکش شدن بیماری ایران هراسی بین گردشگران خارجی ادامه داشته باشد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ اصغر مسعودی در مورد اپیدمی کرونا گفت: ویروس کرونا واقعیت تلخی است که امروز از حالت اپیدمی خارج و به حالت پاندمی درآمده است، یعنی از نقطه آغاز شهر ووهان چین شروع و امروز در بیشتر کشورها شیوع پیدا کرده و متاسفانه هنوز دارویی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: ویروس کرونا معروف به کووید ۱۹ تنها نظام سلامت کشورها را تحت تاثیر قرار نداده است بلکه سیاست، اقتصاد و حتی مسائل فرهنگی و مذهبی را هم تحت تاثیر قرار داده است.

کرونا یک جنگ نرم به لحاظ بهداشتی است

مسعودی با اشاره به اینکه کرونا جنگی بیولوژیکی است تاکید کرد: احتمال اینکه ویروس کرونا جنگی بیولوژیکی باشد دور از ذهن نیست، مثلا در سال ۱۳۴۶ میلادی سپاه مغول به طاعون مبتلا و اپیدمی آن در منطقه شروع به گسترش یافت و به مرگ سیاه معروف شد، نمونه دیگر این اقدامات بی‌رحمانه مربوط به دولت ژاپن است که در سال ۱۹۴۵ شروع به ذخیره۴۰۰ کیلوگرم از میکروب سیاه زخم کرده که در سلاح‌های جنگنده خود به کار بگیرد و همچنین آمریکا در سال ۱۹۴۳ برنامه‌های بیولوژیکی خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۷۲ کشورهای جهان کنوانسیون مبنی بر عدم تولید و فرآوری مبارزه با سلاح‌های بیولوژیکی امضا می‌کند؛ با توجه به این تاریخچه و این ادعا که کرونا یک جنگ نرم به لحاظ بهداشتی است دور از واقعیت نیست.

وی تصریح کرد: مشابه این بیماری را در طول تاریخ کشورهای متفاوت می‌توانیم جستجو کنیم مثل بیماری طاعون و وبا یک پدیده‌ای جهانی که به دلیل ارتباط بسیار گسترش پیدا کرد و منجر به مرگ و میر تعدادی بسیاری از افراد شد، ویروس کرونا در شرایط کنونی یک پدیده جهانی است.

کرونا اقتصاد کشورها را در تنگنا قرار داده است

نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: کرونا به صنعت گردشگری داخلی و خارجی ضربه هنگفت وارد کرده است، باید با قرنطینه خانگی مانع گستردگی این بیماری شویم شرایط بیمارستان‌ها به دلیل کمبود تجهیزات عاملی بر شیوع این بیماری شده است تعطیلی امکان فرهنگی و تفریحی کشور منجر به تعطیلی هتل‌ها و رستوران‌ها و کنسلی پروازها شده است، در واقع این بیماری اقتصاد کشورها را در تنگنا قرار داده است و تنها کشور ما از این بحران سلامت ضربه نخورد کشورهای مثل چین و ایتالیا در سطح جهانی بیشترین ضربه را خوردند چین حدودا ۱۵۰ میلیون گردشگر دارد که شیوع کرونا خسارات زیادی به گردشگری این کشور وارد کرد.

وی افزود: دولت باید آینده‌نگری ویژه‌ای در راستای مواجه با این بحران کند و از بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و کوچک پشتیبانی کند تا به تعطیلی کشانده نشوند و مسیر را در جهت رسیدن به اهداف اقتصادی تغییر دهد، بدون شک این بیماری عواقبی هم در سطح بین‌المللی در پی‌خواهد داشت.

تحریم‌ها ضربه هنگفتی به کشور وارد کرده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تحریم‌ها در این شرایط ضربه سنگینی به کشور وارد کرده است، حتی مانع ورود بسیاری از کمک‌های بشر دوستانه به کشور شده است. ویروس کرونا بدون شک هزینه اقتصادی هنگفتی برای کشور به همراه دارد که اگر مردم این زنجیره انتقال را قطع نکنند بدون شک این بیماری کنترل نخواهد شد.

مسعودی گفت: کرونا صادرات و واردات و حتی فعالیت خدماتی مثل حمل و نقل و حوزه گردشگری را تحت تاثیر قرار داده است و تا مادامی که صادرات و تولیدات داخلی نباشند شاهد تعطیلی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ در روزهای آینده خواهیم بود.

کرونا عاملی بر تشدید جنگ رسانه‌ای برعلیه ایران

وی در ادامه تاکید کرد: بدون شک جنگ رسانه ای که سالیان طولانی در سطح بین المللی برعلیه کشور ما بوده است با ویروس کرونا تشدید خواهد یافت و در همین راستا گردشگری کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد در این میان تبلیغات گسترده‌ای علیه ایران است در آینده هم ادامه دار خواهد بود و بر روی صنعت گردشگری تاثیر می‌گذارد و این جنگ ویروسی در آینده به جنگ رسانه‌ای هم علیه کشور ایران مبدل می‌شود؛ تبلیغات گسترده بر علیه ایران و فشار تحریم‌ها عاملی دیگر بر گسترش کووید ۱۹ در داخل کشور شده است و مدتی بعد از فروکش شدن بیماری ایران هراسی بین گردشگران خارجی ادامه داشته باشد.

مسعودی در پایان خاطر نشان کرد: باید از تمام ظرفیت تولیدی استفاده کرده و علاوه بر نیازهای خودمان نیازهای سایر کشورها را تولید کنیم تا در این شرایط کمتر درگیر مسائل اقتصادی کشور باشیم در این بین از تمام سفید پوشان بی‌ادعا که در جبهه سلامت می‌جنگند تا ما زنده بمانیم سپاسگزاریم؛ ایران امروز خود را مدیون این سفیدپوشان بی‌ادعا می‌داند ./

برچسب ها

احیای واقعی شورای اقتصاد، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، بیماری کرونا، ویروس کرونا