در گفت و گوی تلفنی دکتر لاریجانی و والودین صورت گرفت ؛

رایزنی روسای مجالس ایران و روسیه برای مقابله با کرونا

روسای مجالس ایران و روسیه در خصوص موضوع مقابله با کرونا طی یک مکالمه تلفنی با یکدیگر رایزنی کردند.

  به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ؛  دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و یاچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه ، ظهر امروز پنجشنبه در مکالمه تلفنی، پیرامون گسترش مناسبات دوستانه فیمابین، آثار و تبعات جهانی شیوع ویروس کرونا و بررسی راه های مقابله مشترک با آن، به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

دکتر لاریجانی در ابتدای این مکالمه تلفنی با توجه به شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان از جمله در ایران، به تلاش های ارزنده و خستگی ناپذیر کادر پزشکی و درمانی کشورمان در مقابله با این ویروس مهلک و مداوای مبتلایان به آن اشاره کرد و افزود: دستگاه های مختلف به وی‍ژه بخش های پزشکی و درمانی جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا به مبارزه با گسترش این ویروس در کشور پرداخته اند.

وی همچنین با اشاره به شیوع این ویروس در کشور روسیه گفت: تبادل تجربیات و رایزنی بخش های پزشکی و درمانی ایران و روسیه برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و درمان مبتلایان، ضروری است.

دکتر لاریجانی همچنین از کمک های روسیه در تامین اقلام مورد نیاز ایران برای مبارزه با بیماری ناشی از این ویروس ، تقدیر و تشکر کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با غیر انسانی خواندن اقدام آمریکا و متحدانش در تداوم سیاست نادرست اعمال تحریم های یکجانبه علیه برخی کشورها از جمله ایران و روسیه گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن نکوهش اقدام مخرب آمریکا در اعمال تحریم های یکجانبه علیه برخی کشورها که موجب اخلال در مبارزه با این ویروس در کشورمان و به خطر انداختن جان هزاران انسان بی گناه در سراسر جهان شده است، خواستار لغو تمامی تحریم های ضد انسانی آمریکا از جمله تحریم اقلام پزشکی و دارویی است.

دکتر لاریجانی در این مکالمه تلفنی همچنین با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف گفت: توافقات ایران و روسیه در نشست های اخیرکمیسیون مشترک اقتصادی میان مسئولان دولتی دو کشور و همچنین نشست کمیسیون عالی همکاری های پارلمانی ایران و روسیه ، با جدیت درحال پیگیری است.

ویاچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک نوروز و آغاز بهار و آرزوی سالی خوب برای مردم ایران گفت: دومای دولتی فدراسیون روسیه از گسترش مناسبات دوستانه فیمابین با جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و پارلمانی حمایت می کند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان از جمله در ایران و روسیه، از اختصاص کمک های پزشکی و بشردوستانه دولت روسیه به کشورمان خبر داد گفت: روسیه از تبادل تجربیات بخش های پزشکی و درمانی دو کشور برای یافتن راه های مقابله با این ویروس مرگبار استقبال می کند.

رئیس دومای دولتی روسیه، تداوم تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه دیگر کشورها را مردود دانست و افزود: روسیه با تحریم های آمریکا که در شرایط فعلی، در مسیر مبارزه جهانی علیه ویروس کرونا اخلال ایجاد می کند، مخالف است و خواستار لغو تمامی تحریمها است.

والودین در پایان این مکالمه تلفنی ضمن تاکید بر لزوم تداوم و تقویت حرکت رو به رشد در مسیر همکاری های دوکشور گفت: دومای دولتی روسیه تسریع در اجرای کلیه توافقات انجام شده میان بخش های مختلف دو کشور را با جدیت پیگیری می کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی، روابط ایران و روسیه، روسیه، سیاست های روسیه، ویروس کرونا