عزیزی مطرح کرد ؛

جهش تولید نیازمند اتخاذ تدابیر و سازوکارهای ویژه و تحقق و عملیاتی کردن آن در گرو برنامه ریزی و همراهی سه قوه است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه باید جهشی در تولید ایجاد شود تا درآمد ناخالص ملی و سرانه درآمد مردم افزایش یابد بر ضرورت حذف بروکراسی اداری و تنقیح قوانین سد راه تولید تاکید کرد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ عبدالرضا عزیزی با یادآوری نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید، گفت: جهش تولید نیازمند اتخاذ تدابیر و سازوکارهای ویژه و تحقق و عملیاتی کردن آن در گرو برنامه ریزی و همراهی سه قوه است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید جهشی در تولید ایجاد شود که درآمد ناخالص ملی و سرانه درآمد مردم افزایش یابد، افزود: تمامی دستگاه ها و سه قوه باید دست به دست هم داده و در جهت رونق و جهش تولید تلاش کنند؛ ۹۸ با مشکلات زیادی مواجه بودیم و تمامی دستگاه ها و مسئولان باید با تلاش هماهنگ اجازه در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی کشور و مردم گام بردارند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات کشور در سایه همدلی و همراهی حاصل می شود، ادامه داد: رهبری شعار امسال را به جا و شایسته نامگذاری کردند و برای مقابله با تحریم ها باید در تولید جهش داشته باشیم و بیش از آن چیزی که انتظار است به آن دست یابیم تا بتوانیم پابرجا باشیم و رفاه را برای کشور و مردم مان به ارمغان بیاوریم.

نماینده مردم شیروان در مجلس دهم با تاکید بر اینکه مجلس، دولت و قوه قضاییه باید با هم متحد و در یک صف واحد حرکتکنند، گفت: مجلس در صورت نیاز باید قوانین مناسبی را برای رونق و جهش تولید تصویب و نسبت به تنقیح قوانین سد راه تولید اقدام کند همچنین تولیدکننده ها و سرمایه گذاران باید تشویق شوند و مشوق هایی را برای آنها در نظر گرفت تا بتوانند در مسیر تولید به سهولت گام بردارند.

وی ادامه داد: مردم به جای آنکه پولشان را در بانک بگذارند باید سرمایه های خود را در مسیر تولید سوق دهند و دولت هم باید در همین مسیر حرکت و بروکراسی های دست و پاگیر اداری را رفع کند تا مسیر برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران هموار شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: متاسفانه وجود بروکراسی های فراوان و دست و پاگیر اداری تولید کنندگان و سرمایه گذاران را خسته و مایوس کرده و به جای سرمایه گذاری در ایران راهی کشورهای خارجی می شوند زیرا در آنجا مورد حمایت قرار می گیرند بنابراین ما هم باید چنین مشوق هایی را برای آنان در نظر بگیریم؛ شرایط و زیرساخت ها برای تولید کنندگان باید فراهم شود و تسهیلاتی را به آنها اختصاص دهیم همچنین باید بروکراسی های اداری را حذف تا بتوانیم سرمایه گذاران و تولید کنندگان بیشتری جذب کنیم و در تولید جهش داشته باشیم.

عزیزی مبارزه با قاچاق کالا را یکی از راهکارهای موثر بهبود وضعیت تولید داخل دانست و گفت: کیفیت تولیدات داخلی باید ارتقا یابد به گونه ای که اعتماد و اقبال عمومی را به دنبال داشته باشد البته تبلیغ و بازاریابی کالاها هم می تواند به جهش تولید کمک کند./
پایان پیام

برچسب ها

اتصال به شبکه تولید و توزیع جهانی، احیای تولید، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیماری کرونا، ویروس کرونا