کمالی پور مطرح کرد ؛

ثبات، بقا و دوام این انقلاب در گرو حفظ ارزش هایی مانند ایثار، جهاد، شهادت و جانبازی است

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه روز جانباز باید درس عبرتی برای برخی مسئولان و مدیرانی باشد که جهاد، شهادت، جانبازی و آزادگی را قدیمی و مطرود می دانند، گفت: متاسفانه برخی مدیران و مسئولان در تصمیم گیری ها به جانبازان و ایثارگران بی توجهی کرده و سوابق آنها را لحاظ نمی کنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ یحیی کمالی پوربا تبریک ولادت حضرت ابوالفضل العباس ( ع ) و روز جانباز، گفت: در هشت سال دفاع مقدس فرزندان این مملکت شهامت، شجاعت و پایمردی هایی را به نمایش گذاشتند و فراموش نمی‌کنیم در روزهای آغازین جنگ با دست خالی در مقابل دشمنی ایستادگی و دفاع کردیم که با چنگ و دندان مسلح و از حمایت های همه کشورهای خارجی بهره مند بود به گونه‌ای که نزدیک به ۱۰۰ کشور دنیا از عراق حمایت می کردند و این جنگ نابرابر علیه ما شروع شد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی افزود: همانگونه که انقلاب ارزش های خود را از نهضت عاشورایی امام حسین ( ع ) گرفته و ارزش جانبازی یکی از ارزش هایی بود که این نهضت مبتنی بر آن بود حضرت ابوالفضل العباس (ع ) هم با تمامی توان همه هستی خود را برای دفاع از آرمان های انقلاب امام حسین علیه السلام و ولایتی که عهده دار بود به کار بست و روز ولادت حضرت ابوالفضل ( ع ) هم از همین منظر روز جانباز نامگذاری شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ارزش های خود را از انقلاب امام حسین گرفته و ثبات، بقا و دوام این انقلاب در گرو حفظ ارزش‌هایی مانند ایثار، جهاد، شهادت و جانبازی است و تا زمانی که حفظ شوند ثبات، دوام و بقا پیدا خواهد کرد و به انقلاب جهانی حضرت مهدی ( ع ) متصل خواهد شد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم یادآور شد: موفقیت های امروز کشور حاصل جانبازی ها و رشادت های جانبازان و ایثارگران است؛ اولین نیاز هر مجروحی آب است و بارها در جنگ شاهد بودیم که رزمندگان زخمی در حالی که نای حرف زدن نداشتند در زمان دادن آب به نفر بعدی اشاره می کردند تا به نفر آخر می رسید و حتی تعدادی از آنها در این میان شهید می‌شدند و این از خود گذشتگی، ایثار و جانبازی اگر امروز در جامعه ما حاکمیت پیدا می کرد امروز شاهد بسیاری از مشکلات و چالش‌ها در کشورمان نبودیم.

کمالی پور راه نجات کشور را تبعیت و پیروی از ارزش های هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: بیش از یک ماه است که به مردم توصیه می شود برای در امان ماندن از بیماری کرونا در خانه بمانند اما برخی به توصیه ها عمل نکرده و در خانه ماندن را عذاب آور می دانند در حالی که برخی جانبازان بیش از بیست سال است که مظلومانه و غریبانه بر روی تخت و در گوشه ای از خانه یا آسایشگاه ها زندگی می کنند و حاضر نشدند حتی یک قدم از ارزش‌هایی که خلق کردند عقب نشینی کرده و کوتاه بیایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه روز جانباز باید درس عبرتی برای برخی مسئولان و مدیرانی باشد که جهاد، شهادت، جانبازی و آزادگی را قدیمی و مطرود می دانند، تصریح کرد: متاسفانه برخی مدیران و مسئولان در تصمیم گیری ها به جانبازان و ایثارگران بی توجهی کرده و سوابق آنها را لحاظ نمی کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جانبازان ارزش های نظام و کشور هستند و نباید به سادگی کنار گذاشته شوند، گفت: متاسفانه برخی از نهادها به لحاظ جریان های سیاسی یا قدرت به سادگی ایثارگران و جانبازان را کنار می گذارند؛ نباید همچنین سربازان جان بر کفی که هنوز بعد از این همه سال حاضرند برای نظام جانفشانی کنند کنار گذاشته شوند و از افرادی استفاده شود که رنگ و بوی جبهه، جهاد و شهادت را ندارند.

وی یادآور شد: مسئولان و نهادها باید به خود بیایند و به عقب بر گردند و ببینند که این نظام و انقلاب را کودکان 13 و 14 ساله حفظ کردند و اکنون هم مورد بی‌مهری قرار گرفتند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، جانبازان، سپاه، سپاه پاسداران، شهدا