هاشمی مطرح کرد ؛

ایران یکی از پیشرفته ترین ها از لحاظ نیروی انسانی جهت رویارویی با همه گیری ها است

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، از بازدید از روند ارائه خدمات انستیتو پاستور در تشخیص ویروس کرونا خبر داد و تاکید کرد که سازمان بهداشت جهانی از این مرکز به عنوان یکی از قدرت های حوزه میکروبیولوژیک در سطح جهان یاد کرده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ همایون هاشمی در تشریح جزییات بازدید از روند ارائه خدمات انستیتو پاستور ایران برای تشخیص ویروس کرونا، گفت: بنده به نیابت از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از روند ارائه خدمات آزمایشگاه مرکزی تشخیص ویروس کرونا و سایر بخش‌های این مرکز بازدید کرده و در پایان نشستی هم با رئیس انستیتو پاستور ایران و معاونانش پیرامون بررسی نحوه خدمات‌رسانی آن در ماه‌های اخیر به ویژه برای تشخیص بیماری کرونا برگزار کردیم.

انجام روزانه 10 هزار آزمایش تشخیص کرونا در انستیتو پاستور

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از خدمات کارکنان انستیتو پاستور به ویژه در حوزه تشخیص ویروس کرونا، ادامه داد: انستیتو پاستور در ارائه خدمات در زمینه تشخیص ویروس کرونا اقدامات بزرگی را انجام داده است، کما اینکه ظرفیت نمونه‌گیری آزمایشگاه این مرکز را روزانه به بیش از 10 هزار آزمایش افزایش داده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: انستیتو پاستور از اواخر سال گذشته به صورت شبانه‌روزی در جهت تشخیص ویروس کرونا به ارائه خدمات پرداخته و بخش اعظمی از ارائه خدمات به بیماران کرونایی را به دوش کشیده است.

قدردانی سازمان بهداشت جهانی از اقدامات انستیتو پاستور

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اظهارنظر سازمان بهداشت جهانی به مناسبت فرا رسیدن صدمین سالگرد تاسیس انستیتو پاستور، یادآور شد: سازمان بهداشت جهانی با تجلیل از اقدامات انستیتو پاستور تاکید کرده است که این مرکز در زمینه ارتقای تحقیقات میکروبیولوژیک اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده و توانسته است پژوهش‌هایی که در دهه های 50، 60 و 70 انجام شده را در داخل ایران هدایت کرده و این کشور را در جایگاه یکی از قدرت‌های حوزه میکروبیولوژیک در سطح جهان مطرح کند.

ایران یکی از پیشرفته‌ترین‌ها از لحاظ نیروی انسانی جهت رویارویی با همه‌گیری‌ها است

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سازمان بهداشت جهانی معتقد است که انستیتو پاستور در 20 سال اخیر توانسته است ایران را به عنوان کشوری بسیار حرفه‌ای در زمره پیشرفته‌ترین‌ها از لحاظ نیروی انسانی برای برنامه‌ریزی جهت رویارویی با همه‌گیری‌ها و سیستم رصد و ارائه گزارش قرار دهد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار مرکز، افزایش تولید داخل، بیماری کرونا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ویروس کرونا