ابراهیمی مطرح کرد؛

با فرهنگ سازی جایگاه جانبازان و ایثارگران در جامعه شناخته شود

علی ابراهیمی گفت: باید با فرهنگ سازی جایگاه جانبازان و ایثارگران در جامعه شناخته شود تا ضمن رعایت شان یادگاران دفاع مقدس،امرار معاش و استفاده از حقوق شهروندی نیز برای آنها آسان تر باشد.

خبرگزاری خانه ملت ؛ علی ابراهیمی  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نام گذاری این ایام به‌عنوان روز پاسدار و روز جانباز ،گفت:یکی از دستاوردهای ارزشمند و مهم انقلاب اسلامی، تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) است و امام راحل در تأثیر و نقش سپاه فرمودند: «اگر سپاه نبود کشور هم نبود.»

وی با بیان اینکه سپاه حفاظت و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی را به عهده دارد، مطرح کرد: تاسیس سپاه پاسداران در سال 58 در روز تولد امام حسین (ع) انجام شد و این نهاد تلاش های زیادی در مبارزه با گروهک های ضدانقلاب و همچنین در دوران دفاع مقدس داشته است که فراموش شدنی نیست.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران برای صیانت از دستاوردهای انقلاب بسیار تلاش کرده و این راه ادامه دارد،خاطرنشان کرد: با وجود روحیه از خودگذشتگی و مقاومت پاسداران ،کشور در بسیاری از مقاطع توانست از بن بست های پیش رو خارج شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پاسداران باید با الگوگیری و سرمشق قراردادن پاسدار اسلام بزرگ و اسوه مقاومت و ایثار حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از ایشان درس گرفته و در مسیر آن حضرت حرکت کنند.

وی با یادآوری حضور موثر پاسداران در عرصه های مختلف،تاکید کرد: پاسداران سپاه علاوه برحضور جدی در عرصه جنگ،هر زمان که مشکلی اعم از سیل، زلزله، بیماری و ... آسایش مردم را تهدید کرده با ورود به میدان و با روحیه جهادی مشکلات را حل کرده اند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر لزوم تلاش مسولان،دولت و مجلس برای حل مشکلات جانبازان و ایثارگران،مطرح کرد: متاسفانه ما شاهد مشکلات متعدد ایثارگران هستیم و باید درمجلس یازدهم به عنوان اولویت پیگیری شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بررسی مشکلات ایثارگران و جانبازان از حالت شعارزدگی خارج شده و نواقص و مشکلات مربوط به ایثارگران رفع شود ،تصریح کرد: باید با فرهنگ سازی جایگاه جانبازان و ایثارگران در جامعه شناخته شود تا ضمن رعایت شان یادگاران دفاع مقدس، امرار معاش و استفاده از مزایای شهروندی نیز برای آنها آسان تر باشد./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، خانواده شهدا، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهدا