کمالی پور مطرح کرد ؛

خواستار حمایت از سرمایه گذاری قانونی و برخورد با موانع تولید

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از دستگاه قضا خواستار حمایت از سرمایه گذاری قانونی و برخورد با موانع تولید شد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ یحیی‌ کمالی‌پور با یادآوری نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید، گفت: مسائل اقتصادی و معیشتی از جمله چالش هایی است که در حال حاضر و آینده با آن روبرو خواهیم بود بنابراین رفع مشکلات نیازمند تلاش همگانی و خوداتکایی است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: فشارهای بی حد و حصری از طرف کشورهای خارجی و غربی بر ما وارد شده و پایان این فشارها هم مشخص نیست بنابراین راهی نداریم جز اینکه روی پای خود بایستیم و برای رفع فشارها از منابع، سرمایه‌ها و ظرفیت های داخلی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شعار امسال در تداوم شعارها و حرکت‌های اقتصادی است که مقام معظم رهبری با عناوین دیگری در گذشته بیان کرده‌اند و به طور قطع عمل به منویات رهبری در حوزه جهش تولید می‌تواند به تداوم سلسله حرکت‌ها در جهت استفاده از منابع سرشار داخلی کمک کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما با داشتن یک درصد جمعیت دنیا ۸ درصد منابع دنیا را در اختیار داریم اما متاسفانه تاکنون نتوانستیم درصد قابل توجهی از این منابع را مورد بهره برداری قرار دهیم در حالی که اگر بتوانیم حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد از آن را فعال کنیم وابستگی‌مان به کشورهای بیگانه کمتر خواهد شد و فشار اقتصادی بر مردم کاهش پیدا می‌کند.

کمالی پور با تاکید بر اینکه سه قوه باید همکاری مناسبی را برای تحقق شعار سال داشته باشند، گفت: مجلس در حوزه ریل گذاری و قانون‌گذاری باید ورود کند و همچنین دستگاه های اجرایی و دولتی باید در حوزه مباحث اجرایی و انجام اقدامات منطبق با منویات رهبری به درستی گام بردارند و دستگاه قضا هم حمایت از سرمایه گذاری و برخورد و مقابله با موانع ایجاد شده را در دستور کار قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: قوای سه گانه وظیفه دارند که در راستای وظایف محوله و در مسیری که قانون به آنها اجازه داده حرکت کنند و اگر سه قوه همگام و همراه با هم و با تعامل و وحدت حرکت و مردم هم همراهی کنند می‌توان جهش تولید را به درستی و نحو احسن محقق و عملیاتی کرد؛ اگر چه در شعارهای سال‌های گذشته علیرغم تلاش‌های صورت گرفته به اهداف نهایی دست پیدا نکردیم اما امیدوار هستیم در سال جاری با توجه به تولیدات داخلی بتوان به بهبود وضعیت کشور کمک کرد./

پایان پیام

 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، وحدت اسلامی