نوروزی مطرح کرد ؛

ادعای «پیروزی آمریکا و شکست دادن تروریست های گروه داعش در سوریه» دروغ مضحک کاخ سفید است

حسن نوروزی با اشاره به بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا به مناسبت سالگرد شکست داعش ، تاکید کرد که ادعای «پیروزی آمریکا و شکست دادن تروریست های گروه داعش در سوریه» دروغ مضحک کاخ سفید است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسن نوروزی درباره بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا به‌مناسبت سالگرد شکست خلافت داعش، یادآور شد که گزارشات مربوط به پیروزی آمریکا و شکست دادن تروریست‌های گروه داعش در سوریه صحت ندارد و گفت: واشنگتن در تحریف تاریخ سابقه‌دار است و این بار نیز می خواهد سند مبارزه با گروهی که خود نطفه آن را پایه گذاری کرد و در راستای حمایت مالی از آن گام برداشت را به نام خود بزند.

نماینده مردم بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در سالی که پشت سر گذاشتیم، افزود: آمریکا با ترور سردار شهید قاسم سلیمانی دیگر نمی تواند سخنی درباره مبارزه با تروریسم بر زبان بیاورد چرا که دولت آمریکا برای همیشه نماد تروریسم دولتی شده است.

نوروزی با اشاره به مناظره انتخاباتی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در زمان رقابت های انتخاباتی گفت: در یکی از مناظره ها ترامپ به صورت مستقیم گفت خانم کلینتون در دولت دموکرات آقای اوباما از داعش حمایت شد و شما در ایجاد و تقویت این گروه به صورت غیرمستقیم نقش داشتید.

وی افزود: خنده دار است که حالا کاخ سفید خود را دشمن داعش و مخالف تروریسم در سوریه بنامد.

اگر آمریکا داعش را نابود کرده، این‌همه تروریست در سوریه از کجا آمده است؟

وی ادامه داد: متحدین آمریکا کدام تروریست‌ها را نابود کرده‌اند؟ و اگر داعشی‌ها را شکست داده‌اند، پس چرا بیش از 10 هزار نفر آنها هنوز هم در سوریه باقی مانده‌اند؟

نوروزی با انتقاد از این که در نتیجه اقدامات ائتلاف آمریکایی، تروریست‌های داعش به‌سادگی به زیر زمین‌ها گریختند و با مصونیت از مجازات همچنان به حملات ادامه می دهند، گفت: ائتلاف بین‌المللی به‌رهبری ایالات متحده تنها شهرها و مناطق مسکونی بیشماری در کشور سوریه را نابود کرد و نمی تواند ادعایی درباره مبارزه با داعش یا نابودی تروریسم در سوریه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان این که در شرایط کنونی دولت سوریه برای تأمین دسترسی به خدمات پزشکی برای همه افراد نیازمند در مواجهه با تهدید شیوع ویروس کرونا نیاز به کمک‌های بین‌المللی دارد، گفت: آمریکا با یک تروریسم بهداشتی گسترده در حال ایجاد فشارهای جدید بر منطقه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ در بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا به‌مناسبت سالگرد "شکست" خلافت داعش، مطرح شده است که آمریکا نقش اصلی را در این موضوع داشته است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بحران سوریه، تروریست ها، تروریستها، تروریسم، حل بحران سوریه، داعش