حاجی دلیگانی مطرح کرد ؛

مردم ایران در روز 12 فروردین طعم آزادی را به معنای واقعی چشیدند

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت۱۲ فروردین در تقویم جمهوری اسلامی را نماد عزت ملت ایران خواند و گفت: مردم در این روز طعم آزادی را به معنای واقعی چشیدند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی با گرامیداشت روز 12 فروردین و با بیان اینکه این روز سالروز آغاز جمهوری اسلامی است، افزود: در چنین روزی و بعد از دو روز رای گیری یعنی در 11 و 12 فروردین 58 قریب به اتفاق مردم ایران برگه سبز رنگ "آری" را به صندوق های رای انداختند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم در این روز با 98.2 درصد به جمهوری اسلامی رای "آری" دادند، ادامه داد: در واقع بعد از انقلاب که نظام شاهنشاهی ساقط شده بود مردم در روز 12 فروردین برای نخستین بار طعم آزادی را چشیدند و با شرکت در یک همه پرسی عمومی به گزینه جمهوری اسلامی شدن نظام رای مثبت دادند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر دستاوردهای انقلاب اسلامی در 4 دهه گذشته گفت: اگرچه در طی 40 سال گذشته، انقلاب اسلامی ایران در صحنه های مختلف نظامی، علمی، بهداشتی و ... دستاوردهای قابل قبولی داشته است اما در عین حال به دلیل فشارهای خارجی و البته برخی ضعف مدیریت های داخلی در برخی امورات همچون رونق اقتصادی و مسائل فرهنگی نیاز است که بیش از گذشته فعالیت صورت گیرد.

وی سالروز 12 فروردین را نماد عزت، استقلال و آزادی ملت ایران دانست و افزود: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب و حتی قبل از آن تا امروز برای حفظ آزادی و استقلال خود هزینه های سنگینی را پرداخته به طوریکه شهدایی را تقدیم کشور و انقلاب کرده و جانبازانی نیز سلامت خود را در راه اعتلای انقلاب گذاشتند بنابراین هیچ گاه از مسیر حرکت در مسیر اعتلای انقلاب دست نخواهد کشید./

پایان پیام

 

برچسب ها

12 فروردین، احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، عزت و اقتدار