میرزاده مطرح کرد ؛

اعطای مجوز به دانشگاه ها برای حذف ترم تحصیلی حاضر

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حذف ترم تحصیلی از اختیارات وزارت علوم بوده که به دانشگاه ها تفویض شده است، گفت: حذف ترم تحصیلی توسط دانشگاه ها منع قانونی ندارد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده  با اشاره به تصمیم اخیر وزارت علوم برای اعطای مجوز به دانشگاه‌ها برای حذف ترم تحصیلی حاضر، تصریح کرد: این مسئله، موضوعی نیست که سایر نهادها به آن ورود کنند که از اختیارات وزارت علوم است.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش از این نیز حذف ترم تحصیلی در برخی از دانشگاه‌ها با مجوز وزارت علوم مسبوق به سابقه بوده است، گفت: اینکه به دانشگاه‌ها اختیار داده شده که می‌توانند با حذف درس یا حذف کامل واحدهای درسی نیم‌سال موافقت کنند، منع قانونی ندارد و برای اولین مرتبه نیز رخ نداده است؛ حتی در شرایط عادی کشور نیز وزارت علوم چنین اختیاری را به برخی دانشگاه‌ها با توجه به شرایطی که در یک دانشگاه حاکم بوده، داده است.

وی تفویض اختیار به دانشگاه‌ها را تصمیم منطقی و کارشناسی در مقطع کنونی دانست و افزود: البته نیم‌‌سالی که حذف شده جزء سنوات تحصیل دانشجو نباید محسوب شود.

میرزاده یادآور شد: بازگشایی دانشگاه‌ها بعضاً منجر به سفر اجباری برخی دانشجویان از شهری به شهر دیگر می‌‎شود و هر دانشگاه باید با اقتضائات خود نسبت به بازگشایی یا حذف ترم تحصیلی اقدام کند.

وی اضافه کرد: با این تصمیم دانشجو و خانواده‌هایی که نسبت به حضور فرزندان خود در دانشگاه‌ها نگران هستند هم می‌توانند نسبت به مرخصی دانشجو در این ترم اقدام کنند و ترم جدید را از مهرماه آغاز کنند تا نگرانی از بابت شیوع ویروس کرونا در بین دانشجویان به حداقل کاهش یابد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درباره‌ طولانی‌تر شدن ترم تحصیلی هم اختیار عمل به دانشگاه‌ها داده شده است تا دانشگاه‎هایی که امکان برگزاری کلاس درس را دارند، نسبت به جبران عقب ماندگی از سرفصل دروس اقدام کنند./

پایان پیام

 

برچسب ها

آموزش، آموزشی، اخبار برگزیده، اساتید دانشگاه، بیماری کرونا، ویروس کرونا