ابوترابی مطرح کرد ؛

دستاوردهای جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب

ابوالفضل ابوترابی دستاوردهای جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب را پرشمار توصیف کرد و گفت: دستیابی به حتی یک مورد از این دستاوردها آرزوی رژیم گذشته بود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه 12 فروردین 58 روز برقرای مردم سالاری و دموکراسی واقعی حداقل در بخشی از جفرافیای جهان به نام خاورمیانه بود گفت: تا پیش از این روز در دنیا سابقه نداشت که بلافاصله بعد از انقلابی بزرگ، انتخاباتی در این وسعت برگزار شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات 12 فروردین 58 با تدبیر حضرت امام (ره) برگزار شد، افزود: با وجود سختی های موجود و برپایه مردم سالاری دینی رفراندومی برگزار شد تا از مردم سوال شود آیا انقلاب اسلامی را مشروع میدانند.

وی با یادآوری رای "آری" بیش از 98 درصد رای دهندگان به جمهوری اسلامی تاکید کرد: برگزاری این همه پرسی نشان داد که جمهوری اسلامی بر پایه دموکراسی واقعی و مردم سالاری دینی پایه گذاری شده به طوریکه امروز و به تعداد سال‌هایی که از پیروزی انقلاب می گذرد‌ یک انتخابات داشته ایم.

وی با تاکید بر دستاوردهای انقلاب در 40 سال گذشته گفت: طی 4 دهه ما یکسری دستاوردهایی داشتیم که دستیابی به حتی یکی از آنها آرزوی رژیم گذشته بود. واقعیت آن است که جمهوری اسلامی ایران امروز در بسیاری از حوزه ها بین 11 کشور برتر دنیا است این در حالی است که در 40 سال گذشته با مشکلات و کارشکنی های جدی اعم از جنگ تحمیلی، تحریم، ترور و ... روبرو بوده است.

ابوترابی دستاورهای علمی ایران به ویژه در حوزه سلول های بنیادی را پیچیده خواند و ادامه داد: علاوه بر این در حوزه نظامی و در زمینه ساخت موشک و پهپاد به عنوان مولفه های تعیین کننده در قدرت بین 5 کشور برتر دنیا قرار داریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم دستاوردهای دانشمندان ایرانی در حوزه چرخه سوخت هسته ای و همچنین هوا و فضا را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: امروز تمامی ابعاد چرخه هسته ای یعنی از معدن تا بهره برداری به دست دانشمندان داخلی در حال انجام است که همین تلاش ها ایران را بین 10 کشور برتر دنیا قرار داده است.

وی با بیان اینکه ایران بعد از انقلاب به دستاوردهای قابل قبولی در حوزه پزشکی ودارویی دست یافته است گفت: امروز به همت پزشکان و داروسازان داخلی 98 درصد تولیدات دارویی داخلی است.

وی جهش های علمی و دانشگاهی، موفقیت ها در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی، پیشرفت های صورت گرفته در حوزه سد سازی، افزایش سطح سوادآموزی و افزایش امید به زندگی از 54 سال قبل از انقلاب به 74 سال را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته عنوان کرد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، انقلاب اسلامی، انقلاب ایران، انقلاب فرهنگی، تحریم اقتصادی