جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

آمریکا به دنبال احیاء حیثیت از دست رفته تکنیکال خود در منطقه است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی ها با هدف تاثیر بر انتخاب نخست وزیر عراق، پاسخ به انتقام سخت ایران، احیاء حیثیت از دست رفته تکنیکال خود در منطقه و افزایش فشار به محور مقاومت تحرکات نظامی خود را در عراق افزایش دادند.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در در واکنش به حضور و تحرکات نظامی آمریکا در عراق، گفت: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به چندین دلیل تحرکاتی را در منطقه خاورمیانه آغاز کردند؛ نخست تاثیرگذاری بر انتخاب نخست وزیر عراق است که از نظر اجرایی، بالاترین مقام اجرایی عراق است. با توجه به نفوذ معنوی ایران در عراق و روابط مناسب ایران و عراق، امریکا به دنبال روی کار آمدن فردی است که به این مناسبات ضربه بزند. عندان الزرفی هم که به عنوان نخست وزیر پیشنهادی معرفی شده است بر خلاف قواعد انتخاباتی عراق معرفی شده و زن و فرزند این فرد تابعیت آمریکایی دارند و در آمریکا زندگی می‌کنند.

آمریکا خواهان انتقام از انتقام سخت ایران است

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا به دنبال افزایش فشار به مردم عراق و جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: از سوی دیگر در مدت گذشته آمریکایی‌ها از طرف ایران بارها تحقیر شدند به خصوص اسقاط پهپاد فوق پیشرفه آمریکا و حمله موشکی به پایگاه عین الاسد و عدم پاسخ به این اقدامات ایران سبب شده تا آنها به دنبال تجدید روحیه ارتش و فرماندهان آمریکایی باشند و در دنیا مجدد اعلام کنند که قدرت برتر هستند.

آمریکا به دنبال احیاء حیثیت از دست رفته تکنیکال خود در منطقه است

وی افزود: از وجهی دیگر آمریکا به دنبال افزایش روحیه عوامل خود در منطقه مانند عربستان، امارات، بحرین و رژیم صهیونیستی است. آمریکا سلاح های دفاعی و موشک هایی خود را با تبلیغات بسیار و هزینه‌های گزاف به عوامل خود در منطقه فروخته است ولی نتوانسته آنها را از تیر رأس نیروهای مقاومت منطقه خارج کند لذا آمریکا تحت فشار است و حیثیت تکنیکال آنها زیر سوال رفته است.

افزایش فشار بر محور مقاومت و پیشبرد معامله قرن هدف آمریکا از تحرکات جدید

جمالی نوبندگانی یادآور شد: آمریکا همچنین به دنبال افزایش فشار بر روی محور مقاومت به ویژه فلسطینیان برای پیشبرد معامله قرن است و تاثیرگذاری بر انتخاب نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی است. مجموع این دلایل موجب افزایش تحرکان نیروهای آمریکایی در منطقه شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه تمام حواس مردم و حاکمان کشورهای دنیا دنبال کنترل ویروس کرونا است، آمریکایی‌ها شرایط را مناسب دیدند که از این وضعیت بیشترین سوء استفاده را داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این شرایط بحرانی نمی‌توان امیدی هم به سازمان ملل برای کنترل تحرکات آمریکا در خاورمیانه داشت، سازمان ملل آچار فرانسه آمریکایی‌ها است و هیچ گاه مانع این چنین تحرکاتی نمی‌شود. آمریکایی‌ها هم قلدرمآبانه هر کاری خواستند بدون توجه به قوانین بین الملل انجام دادند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، دولت صهیونیستی، صهیونیست