افضلی مطرح کرد ؛

تولید مسکن جدید تنها راه کار کنونی برای مدیریت بازار اجاره مسکن و تأمین نیاز مستأجران

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تهاتر زمین دولتی با واحدهای مسکونی ساخته شده یا نیمه کاره نیز می تواند در افزایش تولید مسکن استیجاری یاری رسان باشد، در هر صورت اراضی بسیاری در شهرهای مختلف دارد که از این ظرفیت می تواند برای تأمین مسکن و ارائه آن به مستأجران استفاده کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین افضلی برنامه وزارت راه و شهرسازی برای تهاتر زمین دولتی با واحدهای مسکونی ساخته شده یا نیمه کاره را مثبت ارزیابی کرد و گفت: دولت به دنبال آن است که با تبادل و تهاتر اراضی خود با واحدهای مسکونی، این موارد را در قالب مسکن اجاره‌ای ارائه کند.


کمبود مسکن استیجاری یکی از مشکلات کنونی بازار مسکن است

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمبود مسکن استیجاری یکی از مشکلات کنونی بازار مسکن است، در شرایط فعلی مستأجران برای تأمین مسکن خود با مشکل مواجه هستند و تاکنون دولت اقدام قابل قبولی در این عرصه صورت نداده است.

وی گفت: قیمت اجاره همواره تابع قیمت خرید و فروش مسکن بوده، از این رو در دو سال اخیر با افزایش 120 درصدی قیمت ها، نرخ اجاره نیز افزایش چشمگیری پیدا کرد، این مسئله موجب شد که بسیاری از مستأجران نتوانند مساکن مورد نیاز را اجاره کنند.

تولید مسکن جدید تنها راه کار کنونی برای مدیریت بازار اجاره مسکن و تأمین نیاز مستأجران

افضلی ادامه داد: تنها راه کار کنونی برای مدیریت بازار اجاره مسکن و تأمین نیاز مستأجران، تولید مسکن جدید است، حال دولت یا باید بخش خصوصی را برای تولید مسکن استیجاری جذب کند یا اینکه خود دست به این اقدام بزند، به نظر می رسد که دولت خود توان و بودجه کافی برای این مسئله را ندارد، از این رو بهترین راه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.

تهاتر زمین دولتی با واحدهای مسکونی ساخته شده یا نیمه کاره

وی گفت: تهاتر زمین دولتی با واحدهای مسکونی ساخته شده یا نیمه کاره نیز می تواند در افزایش تولید مسکن استیجاری یاری رسان باشد، در هر صورت اراضی بسیاری در شهرهای مختلف دارد که از این ظرفیت می تواند برای تأمین مسکن و ارائه آن به مستأجران استفاده کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، بیماری کرونا، ویروس کرونا