نقوی حسینی مطرح کرد ؛

تصور اینکه آمریکا می تواند از بحران کرونا برای افزایش حضور و فشار خود بر منطقه استفاده کند، باطل است

سید حسین نقوی حسینی تاکید دارد که تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق محکوم به شکست است و می گوید که تصور اینکه آمریکا می تواند از بحران کرونا برای افزایش حضور و فشار خود بر منطقه استفاده کند، باطل است.

خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی درباره ادعای مشاور ترامپ مبنی بر تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق گفت: این مقام مسئول در دولت آمریکا مدعی شده این اقدام بعد از فروکش کردن بحران کرونا صورت می گیرد در حالی که در روزهای اخیر تحرکات مشکوک آمریکایی ها در عارق دیده شده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی دراین باره افزود: اگر به واقع دولت آمریکا چنین دغدغه هایی درباره وضعیت مقابله جانی با کرونا دارد، لزومی نداشت از این زمان این بحث را مطرح کند علاوه بر این رفتار دولت آمریکا در قبال تحریم های جدید ایران و برخی دیگر از کشورها به خوبی نشان داد تا چه اندازه در کاخ سفید در اینیاره دغدغه وجود دارد.

نقوی حسینی با بیان این که تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق محکوم به شکست است، گفت: تصور اینکه آمریکا می تواند از بحران کرونا برای افزایش حضور و فشار خود بر منطقه استفاده کند، باطل است.

وی با تاکید بر این که نیروهای آمریکایی طی روزهای اخیر تحرکات نظامی مشکوکی را در عراق داشته و حتی با نقض آشکار حاکمیت عراق اقدام به استقرار سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت در پایگاه عین‌الاسد کرده‌اند ، گفت:به نظر می رسد آمریکا در تلاش برای اقداماتی تلافی جویانه از حشدالشعبی است چرا که حشدالشعبی موجب شد مردم عراق به صحنه دفاع از سرزمین و پاکسازی کشورشان از وجود داعش وارد شوند و همین دو موضوع سبب انتقام جویی آمریکایی‌‎ها شد.
حسین نقوی حسینی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد که آمریکایی‌ها از این نیروی مردمی عراق همانند سپاه، بسیج و سپاه قدس بغض و کینه دارند .

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ «گابریل صوما» مشاور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در غرب آسیا، مدعی شد که آمریکا قصد دارد یک عملیات هوایی علیه چند پایگاه نظامی در عراق انجام دهد اما نه در مقطع کنونی. وی همچنین تاکید کرده است که سامانه‌های پاتریوت وارد پایگاه‌های آمریکا در عراق شده است و هدف از استقرار این سامانه‌های حفاظت از نیروهای آمریکایی در برابر حملات موشکی است و این سامانه‌ها طی روزهای آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، حوزه دفاعی، طرح های توسعه اجتماعی و اقتصادی عراق، عراق