خبر

مسیر شما: اخبار تحریم های دارویی و پزشکی واشنگتن علیه تهران همراه با پیوست جنگ روانی است
تحریم های دارویی و پزشکی واشنگتن علیه تهران همراه با پیوست جنگ روانی است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تحریم های دارویی و پزشکی واشنگتن علیه تهران همراه با پیوست جنگ روانی است.

 خبرگزاری خانه‌ملت  ؛ محمدجواد جمالی‌نوبندگانی با اشاره به درخواست اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم‌های دارویی ایران، گفت: متاسفانه کشورمان از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی مورد تحریم واقع شد و طی سال های گذشته نیز با تشدید محدودیت ها مواجه شده است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع مقامات کاخ سفید اذعان کردند تحریم های یک دهه اخیر آنها شدیدترین محدودیت ها علیه یک کشور بوده و با پیوست های جنگ روانی همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ایران اسلامی همچون کشورهای دیگر در حال مبارزه با ویروس کرونا است، ادامه داد: برای ریشه کن کردن این بیماری همه کشورها باید با همدیگر همکاری کنند و در غیر این صورت خطر آلودگی پابرجا خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه جان بشریت برای غربی ها خصوصا واشنگتن و لندن اهمیتی ندارد، تصریح کرد: به عنوان مثال نوع نگاه ترامپ و جانسون نسبت به مبارزه با بیماری کرونا سطحی بود و این در حالیست که امروزه ایالات متحده دارای بیشترین جمعیت درگیر با کرونا است.

جمالی نوبندگانی افزود: متاسفانه مولفه اخلاق در دکترین سیاست خارجی ایالات متحده گمشده است و تلاش میکنند با بهره گیری از همه ظرفیت ها روحیه مردم ایران را کاهش دهند و در مقابل تحریم های بیشتری نیز اعمال می کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایرانیان همواره تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده اند، خاطرنشان کرد: همگرایی رخ داده در کشور برای مبارزه با کرونا سبب عبور از تحریم خواهد شد؛ به عنوان مثال مشاهده می شود امروزه کیت های بومی تشخیص کرونا بدست پژوهشگران ساخته می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، در پی امتناع ایالات متحده آمریکا برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه کشورهایی چون ایران، کوبا و ونزوئلا، اتحادیه اروپا از معافیت‌های تحریمی بشردوستانه حمایت کرد تا با تعلیق تحریم‌های اقتصادی، کشورهایی چون ایران و کوبا و ونزوئلا بتوانند برای مقابله با ویروس ناشناخته کرونا به تجهیزات پزشکی و دارویی دسترسی داشته باشند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر