یوسفیان ملا مطرح کرد ؛

موانع بر سر راه اینستکس به دلیل اعمال تحریم های آمریکا

یوسفیان ملا در مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها در روزهای آینده مجبور به افزایش تراکنش های اینستکس شوند.

خبرگزاری خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به اولین تراکنش مالی میان ایران و اروپا در چارچوب اینستکس به ارزش تقریبی 500 هزار یورو، گفت: اروپایی ها دریافته اند برای مبارزه با کرونا نیاز به همگرایی بین کشورهای مختلف است.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه رقم اولین تراکنش کانال مستقل مالی میان ایران و اروپا ناچیز است، اظهار کرد: البته به نظر می رسد اروپایی ها در روزهای آینده مجبور به افزایش تراکنش های اینستکس شوند.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد با شیوع بیماری کرونا در کشورمان، رئیس کل بانک مرکزی از درخواست 5 میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی پول برای تامین هزینه های مقابله با کرونا به صورت وام خبر داد که تایید کننده موضوع فوق است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به موانع بر سر راه اینستکس به دلیل اعمال تحریم های آمریکا، تصریح کرد: نمایندگان سنا ایالات متحده تاچندی پیش صحبت از افزایش تحریم ایران می کردند اما امروزه با تشدید شیوع کرونا درصدد کاهش تحریم های دارویی برآمده اند که بیانگر اهمیت موضوع است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع برخی از سیاستمداران آمریکایی متوجه شدند ویروس کرونا دارای چرخه است و اگر این بیماری در آسیا ریشه کن نشود، ایالات متحده نیز در امان نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم تلاش های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام در اینستکس بروز عملی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش وزیر خارجه آلمان فرانسه، آلمان و انگلیس نخستین عملیات مالی با ایران بر اساس اینستکس را تأیید کردند.

وزارت خارجه آلمان طی بیانیه‌ای گفته است که هدف اینستکس ایجاد یک راه حل بادوام برای تجارت مشروع بین ایران و اتحادیه اروپا در راستای تلاش های برای حفظ برجام است./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، ویروس کرونا