سالک کاشانی مطرح کرد؛

درخواست اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم های دارویی ایران

سالک اعتقاد دارد درخواست اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم های دارویی ایران فریبکاری در قالب دیپلماسی است.

 خبرگزاری خانه‌ملت  ؛ احمد سالک کاشانی با اشاره به درخواست اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم‌های دارویی ایران، گفت: عملکرد آمریکا و اروپا طی چهار دهه گذشته همواره با دروغ و فریبکاری در قالب دیپلماسی بوده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاره سبز و ایالات متحده قابل اعتماد نیستند، اظهار کرد: در واقع اگر منافع اروپا با اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم‌های دارویی کشورمان مرتفع شود، آنها در میدان عمل حاضر می شوند، در غیر این صورت همانند گذشته نظاره گر اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکایی ها علیه ایران اسلامی خواهند بود.

وی با بیان اینکه اروپایی ها به خوبی می دانند تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران نقض صریح حقوق بشر است، ادامه داد: این مهم در حالیست که حافظه تاریخی مردم ایران از یاد نخواهد برد کشورهای اروپایی در دوران دفاع مقدس سلاح های پیشرفته شیمیایی در اختیار صدام قرار دادند و آثار این موضوع هنوز در جانبازان شیمیایی مشهود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: امروزه اروپایی ها به دلیل شیوع بیماری کرونا در شرایط ذلت باری قرار گرفته اند از این رو با اعلام چنین مواضعی در مقابل افکار عمومی دست و پا می زنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد دایه‌ی دلسوزتر از مادر بودن اروپایی ها امری قابل تامل بوده و بدون شک دارای پشت پرده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، در پی امتناع ایالات متحده آمریکا برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه کشورهایی چون ایران، کوبا و ونزوئلا، اتحادیه اروپا از معافیت‌های تحریمی بشردوستانه حمایت کرد تا با تعلیق تحریم‌های اقتصادی، کشورهایی چون ایران و کوبا و ونزوئلا بتوانند برای مقابله با ویروس ناشناخته کرونا به تجهیزات پزشکی و دارویی دسترسی داشته باشند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)