شهریاری مطرح کرد؛

با کنترل بیماری کرونا در کشور، میزان معاملات مسکن روند صعودی به خود میگیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می رسد که با توجه به کاهش چشمگیر معاملات مسکن و همچنین کاهش تقاضا و افزایش عرضه، قیمت مسکن در بازار کاهش یابد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدکمال الدین شهریاریبا اشاره به وضعیت بازار مسکن در ماه آینده، گفت: در شرایط کنونی شاهد هستیم که به دلیل شیوع بیماری کرونا حجم معاملات مسکن به میزان چشمگیری کاهش یافته است، به طوری که بر اساس آمارها در اسفند ماه سال گذشته میزان خرید و فروش مسکن حدود 25 درصد کاهش یافت.

معاملات مسکن در شرایط کرونایی عملا متوقف شده است

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ابتدای سال جاری نیز تاکنون، به دلیل تداوم شیوع بیماری کرونا و با دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا تمامی دفاتر مشاوران املاک تعطیل بوده و این مسئله موجب شده که معاملات مسکن عملا متوقف شود.

وی تصریح کرد: قیمت مسکن در بازار همواره تابع دو اصل عرضه و تقاضا است، زمانی که میزان عرضه مسکن از تقاضای بازار پیشی بگیرد، آن زمان قیمت ها روند نزولی خواهند گرفت؛ اما زمانی که تقاضا افزایش یابد، به همان میزان قیمت ها بالا می رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: پیش بینی می شود که با کنترل بیماری کرونا در کشور، میزان معاملات مسکن روند صعودی به خود بگیرد و این مسئله زمینه ساز افزایش خرید و فروش مسکن و خروج از رکود معاملاتی خواهد شد.

شهریاری تصریح کرد: به نظر می رسد که با توجه به کاهش چشمگیر معاملات مسکن و همچنین کاهش تقاضا و افزایش عرضه، قیمت مسکن در بازار کاهش یابد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بیماری کرونا، ویروس کرونا