میرزایی مطرح کرد ؛

اقدام اخیر بحرین جدا از مداخلات آمریکایی ها نیست

میرزایی س اعتقاد دارد بدون تردید فشار حداکثری اقتصادی کاخ سفید علیه کشورمان موجب شده منامه نیز برای تحقق بخشیدن به این سیاست ضدایرانی با آنها همراه شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جلال میرزایی ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل، مدیران آن و چند بانک ایرانی دیگر، گفت: اقداماتی که برای تخریب چهره اقتصادی ایران در حوزه بین المللی انجام می شود، تنها توسط آمریکایی ها انجام نمی شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در واقع کشورهایی از جمله سعودی ها و همپیمانان ایالات متحده در منطقه که روابط خوبی با ایرانیان ندارند، دست به چنین اقدامی در راستای تشدید سیاست ایران هراسی می زنند.

وی ادامه داد: اقدام اخیر بحرین جدا از مداخلات آمریکایی ها نیست و بدون تردید فشار حداکثری اقتصادی کاخ سفید علیه کشورمان موجب شده منامه نیز برای تحقق بخشیدن به این سیاست ضدایرانی با آنها همراه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: بحرینی ها باید بدانند اقدام آنها علیه کشورمان رفتاری کاملا سیاسی و غیر قانونی است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه باید در مجامع بین المللی قضایی نسبت به این اقدام طرح شکایت کند و حقوق ضایع شده کشورمان را بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش خالد بن احمد وزیر خارجه بحرین مدعی حمایت مالی بانک المستقبل ایران از تروریسم در پایتخت های عربی از جمله منامه شد.

بر این اساس، اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه کشورمان نیز اعلام کرد بانک المستقبل در سال ۲۰۰۴ با پیشنهاد و مجوز دولت بحرین و با مشارکت مساوی بانکهای ملی و صادرات ایران و الاهلی بحرین تاسیس گردیده و بانک مرکزی آن کشور از ابتدا از طریق بخشهای نظارتی و نمایندگان خود در هیات مدیره بانک المستقبل، نظارت مستمر و دائمی بر فعالیت ها و تراکنش های بانکی داشته است./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، تروریست ها، تروریستها، تروریسم، حرکت های تروریستی