نقوی حسینی مطرح کرد ؛

اهداف پشت پرده واگذاری پایگاه های نظامی در دست آمریکایی ها و ائتلاف ضد داعش به عراقی ها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تسویه حساب نظامی، کلیدواژه واگذاری پایگاه های نظامی به عراقی ها است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی در خصوص اهداف پشت پرده واگذاری پایگاه های نظامی در دست آمریکایی ها و ائتلاف ضد داعش به عراقی ها، گفت: با توجه به درگیری کشورها برای مبارزه با بیماری کرونا، می توان اذعان کرد آمریکایی ها قصد تسویه حساب های نظامی دارند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع آنها می خواهند کانون های فعال مقابله با جنایتکاران ایالات متحده را تضعیف و از بین ببرند.

وی ادامه داد: البته آمریکایی ها نمی توانند به این هدف شومشان دست پیدا کنند زیرا از توانایی لازم برخوردار نیستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین نباید فراموش کرد رفتار و اقدامات آمریکایی ها در منطقه زیر نظر بوده و اشراف اطلاعاتی دقیقی نسبت به ظرفیت های آنان وجود دارد که می تواند هرگونه تهدیدی را خنثی کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد باید نسبت به این مسائل حساس باشد و اخطار جدی به مقامات کاخ سفید بدهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اظهار کرده بود نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی الحبانیه خارج شدند تا آن را به نیروهای عراقی تحویل دهند.

پایگاه الحبانیه واقع در استان الانبار و در ۸۰ کیلومتری غرب بغداد قرار داشته و دارای یک فرودگاه و یک پایگاه و چند زیرساخت و مراکز نظامی است.

همچنین چندی پیش نیز، نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در ۲۶ مارس خروج سربازان خود از پایگاه هوایی القیاره در جنوب موصل و تحویل آن به نیروهای عراقی را اعلام کردند./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، احیای تولید، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، بیماری کرونا، ویروس کرونا