علوی مطرح کرد ؛

ضرورت تعلیق اقساط وام مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با تعطیلی مشاغل، مردم عملا درآمدی برای پرداخت تسهیلات مسکن ندارند، حال اگر بازپرداخت این تسهیلات به سرعت تعلیق نشود، مردم نه تنها نمی توانند اقساط تسهیلات را پرداخت کنند، بلکه باید جریمه دیرکرد آن را نیز جبران کنند.

خبرگزاری خانه ملت؛ احسن علوی  بر ضرورت تعلیق اقساط وام مسکن تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی بازپرداخت اقساط تسهیلات واحدهای تولیدی و وام های قرض الحسنه با دستور بانک مرکزی به مدت سه ماه تعلیق شده است، حال این سوال مطرح می شود که چرا تسهیلات مسکن با وجود دربرگیری بسیار در جامعه مشمول این دستور العمل شده است.
خانه مسکن

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جامعه هدف تسهیلات مسکن اقشار ضعیف و متوسط جامعه است، افرادی که برای خانه دار شدن به دلیل عدم قدرت مالی، مجبور به دریافت تسهیلات شده اند، بنابراین ضروری است که بانک مرکزی اقدامی برای این اقشار نیز کند.

وی گفت: در شرایط کنونی بسیاری از مشاغل و واحدهای تولیدی به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده اند، حال نخستین کسانی که از این مسئله آسیب می بینند، همان کارگران بوده که جزء اقشار ضعیف جامعه محسوب می شوند.

مردم عملا درآمدی برای پرداخت تسهیلات مسکن ندارند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: با تعطیلی مشاغل، مردم عملا درآمدی برای پرداخت تسهیلات مسکن ندارند، حال اگر بازپرداخت این تسهیلات به سرعت تعلیق نشود، مردم نه تنها نمی توانند اقساط تسهیلات را پرداخت کنند، بلکه باید جریمه دیرکرد آن را نیز جبران کنند که این فشار مضاعفی را به خانواده ها وارد خواهد کرد.

علوی گفت: در شرایط کنونی بسیاری از کشورهای خارجی به دلیل شیوع بیماری کرونا و آسیب پذیر بودن خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه، بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن را متوقف کرده اند، از این رو ما نیز باید نسبت به تعلیق بازپرداخت این اقساط اقدام کنیم.

رویکرد کنونی بانک مرکزی در عدم تعلیق بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن بسیار اشتباه است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: رویکرد کنونی بانک مرکزی در عدم تعلیق بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن بسیار اشتباه است، از این رو امیدواریم که مدیران بانک مرکزی هر چه سریع تر نسبت به اصلاح این سیاست اقدام کنند تا فشار اقتصادی بر روی مردم کاهش یابد.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بانک مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن