رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

بحران کرونا و واقعیت چهره آمریکا را فارغ از تبلیغات سینمایی و تلویزیونی

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قدرت آمریکا را پوشالی و متاثر تبلیغات گسترده رسانه ای خواند و گفت: بحران کرونا واقعیت چهره آمریکا را فارغ از تبلیغات سینمایی و تلویزیونی به صورت عریان به نمایش گذاشت.

خبرگزاری خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی با بیان اینکه آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم توانست به عنوان یک قدرت خود را در عرصه بین الملل مقابل شوروی مطرح کند، افزود: در آن مقطع به دلیل آسیب دیدگی کشورهای اروپایی از یک سو و وجود مشکلاتی در کشورهای آسیایی آمریکا توانست خود را در عرصه بین الملل به عنوان یک ابرقدرت معرفی کند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخلاف تبلیغات گسترده، آمریکا هیچ گاه ابرقدرت نبوده است، ادامه داد: نگاهی به حوادث آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون نشان می‌دهد که دولتمردان این کشور چه در بحران های مرتبط با سیاست داخلی و چه خارجی نتوانستند توانمندی خود را در حد یک ابرقدرت به نمایش بگذارند.

وی با تاکید بر تبلیغات وسیع آمریکایی ها در عرصه های مختلف گفت: آمریکایی‌ها در این حوزه بسیار فعال عمل کرده به طوریکه از هالیود با قدرت اثرگذاری وسیع در جهان گرفته تا سایر رسانه های تحت پوشش و حمایت آمریکا در سراسر جهان بهره می گیرند تا این ذهنیت را به افکار عمومی جهان القا کنند که آمریکا جامعه ای بدون ایراد و دولتمردانی با توانمندی های خارق العاده دارد.

رحیمی با بیان اینکه آمریکا با چنین تبلیغات گسترده‌ای در تلاش است چهره‌های ماورایی از خود به نمایش گذاشته و سایر کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه آسیایی و آفریقایی را عقب مانده نشان دهد افزود: در مسیر همین سیاست‌ها است که شاهدیم در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم هایی از کشورهای در حال توسعه موفق به اخذ جایزه می شوند که تصویری سیاه تر و فقر و بدبختی بیشتر را از جامعه خود به نمایش می‌گذراند، پیگیری چنین سیاستی ناشی از آن است که آمریکایی با این تصاویر در تلاشند تا در مقابل به تصویر کشیدن زیبایی جعلی آمریکا، سایر کشورها را عقب افتاده جلوه دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ناتوانی دولتمردان آمریکایی در مدیریت بحران های داخلی این کشور، ادامه داد: وقوع حوادثی همچون طوفان های بسیار بزرگ در برخی مناطق آمریکا و مساله اخیر ویروس کرونا واقعیت چهره آمریکا را به نمایش گذاشت به طوریکه مقامات این کشور قادر به اداره کردن امور عادی که در بسیاری کشورهای جهان سومی به راحتی انجام شد نبودند.

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی آمریکا را جزو ضعیف ترین کشورها در مقابله با بحران کرونا برشمرد و گفت: دولتمردان این کشور حتی نتوانستند بسیاری از مشکلات پیش پا افتاده کشور خود از جمله تامین تجهیزات یا رسیدگی به وضع بیماران را مدیریت کنند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بحران، بیماری کرونا، ویروس کرونا